blog

Jak zalogować się do panelu WordPress?

Jak zalogować się do panelu WordPress?

Panel administratora WordPress umożliwia zarządzanie  witryną internetową. Możesz szybko zainstalować wtyczkę WordPress, dodać nowy szablon graficzny, zarządzać mediami, a przede wszystkim, publikować nowe strony internetowe oraz wpisy na blogu, a także optymalizować je pod kątem SEO. Istnieje kilka rozwiązań na to, jak zalogować się do panelu administratora WordPress i będą się one zmieniały, w zależności od tego, jakie parametry witryny zmodyfikowałeś. Z kilku z nich możesz skorzystać od pierwszej instalacji CMS. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zalogować się do panelu WordPress. 

Hosting WordPress

Hosting WordPress   – to usługa hostingowa, zoptymalizowana dla popularnego systemu CMS, której parametry bezpieczeństwa oraz konfiguracja, została wcześniej przygotowana w taki sposób, aby Twoja witryna internetowa oparta o ten popularny CMS, zawsze działała niezawodnie. Szybkie dyski NVMe, obsługa LiteSpped, LSCache, Redis, darmowy certyfikat SSL Let’S Encrypt i wiele innych. Poznaj Hosting WordPress od HashMagnet – sprawdź ofertę.

Jakie czynności mogę wykonać w panelu WordPress?

W panelu administratora WordPress zwanym również panelem wp-admin, możesz wykonywać wszystkie czynności, umożliwiające Ci zmianę konfiguracji całego systemu CMS, zmianę wyglądu, rozszerzenie jej funkcjonalności, wprowadzenie nowych narzędzi administratora i wiele innych. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak zalogować się do panelu WordPress, aby rozpocząć edycję witryny internetowej i pozyskać nowych użytkowników. 

Panel WordPress odpowiada za całą obsługę strony, oferując szereg domyślnie dostępnych i dodatkowych (za pomocą wtyczki WordPress) narzędzi i funkcji, dzięki którym zarządzanie witryną WordPress jest naprawdę proste. 

Do kluczowych czynności, jakie będziesz mógł wykonywać w panelu WordPress, należą:

 • instalacja i zarządzanie wtyczkami i szablonami WordPress,
 • tworzenie i zarządzanie stronami oraz wpisami WordPress, 
 • zarządzanie użytkowaniami systemu CMS i nadawanie im ról, 
 • edycja  meta title i meta description oraz inne działania w obrębie optymalizacji WordPress, 
 • integracja z narzędziami analitycznymi, 
 • przekształcenie witryny WordPress w serwis społecznościowy, sklep, galerię, itp..

Można przyjąć, że panel WordPress daje nieograniczone możliwości zarządzania witryną i co ważne, jest łatwy w obsłudze, co pozwala nawet początkującym webmasterom, na szybkie odnalezienie się w nim. To, co będziesz mógł w nim zrobić, zależy w dużej części od Twojej pomysłowości i narzędzi (wtyczek) z których skorzystasz. 

Jak zalogować się do panelu WordPress?

W celu zalogowania do panelu administratora WordPress, kluczowe jest posiadanie trzech informacji: 

 • adres logowania do zaplecza WordPress, 
 • login oraz hasło dostępu dla użytkownika. 
Domyślny adres logowania do panelu WordPress:
 • www.nazwa-domeny.pl/wp-admin

Wprowadź poprawny adres URL logowania do panelu WordPress, a następnie nazwę użytkownika i hasło dostępu

Wpisz adres logowania w pasku przeglądarki. Następnie wprowadź nazwę użytkownika lub przypisany do niego adres e-mail, a także podaj hasło dostępu. 

W oknie logowania wprowadź nazwę użytkownika lub adres e-mail przypisany do konta oraz ustalone hasło Wywołanie okna logowania możliwe jest także za pomocą adresów:

 • nazwa-domeny.pl/wp-admin.php
 • nazwa-domeny.pl/wp-admin
 • nazwa-domeny.pl/wp-login.php
 • nazwa-domeny.pl/wp-login
 • nazwa-domeny.pl/login
 • nazwa-domeny.pl/admin

Powyższe adresy dostępne są od pierwszej instalacji CMS na hostingu. Może okazać się, że żaden z powyższych adresów nie jest dostępny a jego uruchomienie w przeglądarce, zwraca błąd. Może się tak zdarzyć, kiedy korzystasz, np. z wtyczki WordPress, która umożliwia zmianę adresu logowania. 

 • Jak zmienić adres URL logowania do WordPress?

Nie pamiętam hasła do panelu WordPress

Jeśli podczas logowania do panelu administratora WordPress otrzymasz komunikat o nieprawidłowych danych do logowania, konieczne będzie odzyskanie hasła WordPress.

Jeśli wprowadzisz niepoprawne hasło dostępu, otrzymasz komunikat. Skorzystaj z opcji Nie pamiętasz hasła, aby zresetować hasło dostępu za pomocą linku wysłanego w wiadomości e-mail

Istnieje kilka możliwych rozwiązań, jak zmienić hasło do WordPress:

 • skorzystanie z opcji Nie pamiętasz hasła, widocznej pod oknem logowania,
 • zmiana hasła użytkownika w bazie danych MySQL,
 • zmiana hasła  w panelu WordPress (wymagane logowanie administratora). 

Zacznij od najłatwiejszej z metod, kliknij Nie pamiętasz hasła. W kolejnym kroku podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail do niego przypisany. 

Na adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem do zmiany hasła. Szczegółowe informacje o zmianie hasła do WordPress, znajdziesz w osobnym artykule, gdzie krok po kroku wyjaśniamy, jak odzyskać dostęp do zaplecza WordPress.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Omnibus WooCommerce - jak dostosować sklep - HashMagnet
1 rok temu

[…] Jak zalogować się do panelu WordPress? […]

trackback
Jak ustawić stronę jako główną WordPress? | HashMagnet
9 miesięcy temu

[…] poziomu „Ustawień czytania” – zaloguj się do panelu WordPress i przejdź do zakładki „Ustawienia czytania”. Następnie w sekcji „Strona główna […]