Szablony WordPress

Specjalnie dla Ciebie wyselekcjonowaliśmy piękne, responsywne, darmowe szablony WordPress, a także płatne szablony z oferty ThemeForest oraz TemplateMonster. Każdy motyw WordPress ma krótki opis, który pozwoli Ci lepiej go poznać. Klikając w przyciski pod daną pozycją, zostaniesz przekierowany na stronę szablonu. Wszystkie poniższe płatne szablony WordPress są dostępne w cenie wybranych pakietów z naszej oferty.

Płatne szablony WordPress:

Soledad

Niekwestionowany król szablonów blogowych, choć jego zastosowanie jest szersze. Cała masa wersji wyglądu do wyboru, bogata funkcjonalność i kompatybilność z wtyczką Elementor sprawiają, że otrzymujesz potężne narzędzie do stworzenia swojego niepowtarzalnego miejsca online.

Unicon

Wszechstronny, uniwersalny motyw WordPress, który najlepiej sprawdzi się jako podstawa firmowej strony, ale może także służyć jako sklep czy firmowy blog. Wiele rozbudowanych wersji demo i intuicyjność w obsłudze sprawiają, że jest to jeden z najlepszych dostępnych szablonów.

Szablon premium + Hosting + SSL + Domena - 449 zł - to się opłaca!

Poket

Poket to, jak opisuje autor, biznesowy i uniwersalny, responsywny motyw WordPress. Ponad 100 różnorodnych wersji demo faktycznie robi wrażenie. Elementor jako baza, szybki import wersji demo (tzw. one click), prawdziwy kombajn. Do tego widać, że stale aktualizowany.

RathSoft

Według autora „najszybszy motyw WordPress” i faktycznie przeglądając wersje demo całość sprawia wrażenie bardzo sprawnie działającej. Utrzymany w stylistyce korporacyjnej, kilka schludnych widoków część sklepowej, ogólnie na stronę firmową w punkt. Mógłby mieć więcej demo.

Monstroid2

Monstroid2 to jeden z tych szablonów na podstawie których można stworzyć właściwie wszystko. Udowadnia to ponad 300 (tak, dobrze czytasz) predefiniowanych widoków stron i ponad 500 sekcji. Brzmi jak dobra baza dla twórców stron, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Flatsome

Poza ogromem funkcji i elastycznością, których pozazdrościłby nie jeden konkurent, ten ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest to szybki motyw. To jedna z tych cech, które są ogromnie ważne w przypadku sklepu internetowego WordPress, a niestety wiele szablonów ma z tym problem.

Stockholm

Klasyczny, skandynawski design – jego nazwa zobowiązuje :). Niech Cię nie zwiedzie minimalistyczny wygląd, bo wewnątrz to rozbudowany motyw WordPress. Za pomocą tego szablonu bez problemu stworzysz zaawansowaną stronę internetową czy sklep. Jako bazy możesz użyć jednego z wielu gotowych widoków.

Newspaper

Masz bardzo dużo treści i często publikujesz? Ten układ, przypominający bardziej portal niż blog, pomoże prezentować je w sposób zorganizowany. To jeden z najpopularniejszych szablonów tego typu. Nie nadaje się dla klasycznych stron internetowych. Sprawdź, jakie ma możliwości!

The7

Motyw WordPress, który pozwala na wiele w kwestii rozbudowy i personalizacji. Wykorzystuje do tego dwa znane systemy: Elementora oraz WPBakery Page Builder. Ponad 60 gotowych wersji do wyboru. Oczywiście w pełni responsywny, zoptymalizowany pod kątem SEO. Sprawdzi się właściwie w każdej roli, jest to uniwersalny motyw.

Typology

Jak sama nazwa wskazuje, jest to motyw WordPress skupiony na tekście i bardzo dobrze mu to wychodzi. Profesjonalny wygląd, prezentujący na stronie głównej wpisy z charakterystycznym wyróżnieniem pierwszej litery akapitu w tle. Kilka opcji zmiany widoku, sporo możliwości personalizacji, a do tego szablon ten jest szybki.

Impeka

Ten motyw WordPress jest reklamowany jako bardziej kreatywny i faktycznie jest tu sporo ciekawych elementów, animacji, wersji demo, które nieco odbiegają od nudnych korporacyjnych schematów. Szablon ten daje także możliwości zbudowania sklepu online i jakiś milion różnych wyglądów dla bloga. Każdy coś znajdzie :).

Darmowe szablony WordPress:

Hello Elementor

Szablon WordPress, który jest trochę nietypowy, a to dlatego, że stanowi jedynie bazę do stworzenia całej struktury za pomocą wtyczki przeciągnij i upuść. Jak sama nazwa wskazuje, mówimy tu o wtyczce Elementor, która przy odrobinie zaangażowania umożliwia tworzenie pięknych stron internetowych. 

Storefront

Jest to darmowy szablon WordPress przygotowany specjalnie dla sklepów internetowych na podstawie WooCommerce. Ten minimalistyczny szablon jest w pełni responsywny i gotowy na dostosowanie do swoich potrzeb. Kilka układów, możliwość dostosowania kolorystyki i wiele więcej.

OceanWP

Bardzo dobry motyw WordPress. Świetnie współpracuje z Elementorem (page builder), nadaje się jako baza dla sklepu internetowego, ale świetnie sprawdzi się też jako strona internetowa. To chyba najszybszy motyw WordPress lub jeden z najszybszych. Dużo ciekawych opcji i możliwości personalizacji.

Lovecraft

Minimalistyczny, w pełni responsywny szablon blogowy. W panelu administratora w tym przypadku niewiele zdziałasz, można dosłownie jedynie zmienić kolor przewodni, więc zapomnij o dostosowaniu do swoich potrzeb. Ładna typografia, czytelny wygląd. Na start będzie w porządku, ale szybko możesz zapragnąć czegoś więcej.

Ignite

Kolejny blogowy motyw WordPress o dość klasycznym wyglądzie i układzie. Sporo opcji w panelu zarządzania motywem. Znajdziesz tam m.in. możliwość ustawienia własnej czcionki, możliwość dodania ikonek social media, a także sporo dodatkowych opcji pozwalających na dostosowanie niektórych elementów szablonu.

Pierogi

Darmowy motyw WordPress z polskim akcentem :). Dwa układy do wyboru, mocna ekspozycja zdjęć wewnątrz wpisu, możliwość włączenia/wyłączenia paska bocznego, edycja kolorów – tyle oferuje ten prosty motyw. Zdecydowanie brakuje opcji edycji czcionek, te domyślne mogą być za trudne dla niektórych osób. Do nieskomplikowanych zastosowań.

Nowe szablony już wkrótce.

FAQ

WordPress – Szablony, tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Instrukcje:

Szablon (inaczej motyw WordPress, skórka) to coś, co nadaje wygląd Twojemu blogowi, sklepowi czy stronie na podstawie systemu WordPress. To rodzaj ubrania dla WordPressa :). Szablony pozwalają na ustawienie indywidualnego designu serwisu. Mogą mieć różne opcje modyfikacji, takie jak edycja kolorów, czcionek czy układu elementów strony.

Szablony WordPress bezpłatne w większości przypadków mają dużo mniej ciekawy design. Gdy zdecydujesz się na szablon darmowy, możliwość dostosowania go do Twoich wymagań będzie bardzo ograniczona. Szablony płatne oferują znacznie większe możliwości samodzielnej edycji poszczególnych elementów i układów serwisu. Zatem zdecydowanie warto rozważyć opcję płatną.

Jest wiele stron z darmowymi szablonami, pamiętaj jednak, że część z takich stron może być niebezpieczna! Pobieranie i instalowanie szablonów z niepewnych źródeł może być przyczyną problemów. W pierwszej kolejności sprawdź oficjalne repozytorium WordPressa – pl.wordpress.org/themes/ – znajdziesz tam najlepsze darmowe szablony WordPress.

Tak, ale taka operacja wymaga dość złożonej wiedzy programistycznej. Biorąc pod uwagę, że do dyspozycji mamy kilkadziesiąt tysięcy gotowych szablonów, których możliwości personalizacji są ogromne, tworzenie motywu od zera często mija się z celem. Na tą opcję zdecyduj się, jeśli Twój motyw WordPress będzie skomplikowany lub masz nietypowy projekt graficzny.

Poza podstawową cechą, którą jest wygląd danego szablonu, warto zwrócić uwagę na jego szybkość, to czy jest zoptymalizowany pod kątem SEO, a także czy autor zapewnia jego stałe aktualizacje. Szablony WordPress pozbawione tego ostatniego elementu przestają z czasem być bezpieczne i zgodne z obowiązującymi standardami.

Bez względu na to, czy jest to darmowy szablon WordPress czy płatny, każdy ma jakąś rolę przewodnią. Szczególnie szablony dla sklepu internetowego są konstruowane w nieco inny sposób, mają dodatkowe funkcje przeznaczone dla sklepów, co przekłada się na ich użyteczność oraz design. Szablony blogowe też będą się nieco różnić od tych do projektowania stron WWW.