blog

Poznaj korzyści płynące z instalacji certyfikatu SSL

Poznaj korzyści płynące z instalacji certyfikatu SSL

Internet to bez wątpienia pomocne narzędzie wykorzystywane do pracy, rozrywki i komunikacji. Niestety poruszanie się w sieci niesie ze sobą nie tylko wiele pozytywnych aspektów, ale również sporo zagrożeń. Użytkownicy narażeni są na wyciek swoich danych, loginów, haseł oraz plików. Dlatego powstał certyfikat SSL, który zapewnia szyfrowanie poufnych danych na stronach internetowych. Poznaj jego zalety!

Spis treści:

  1. Czym jest certyfikat SSL?
  2. SSL – co daje użytkownikom stron internetowych?
  3. Jaka jest cena korzystania z certyfikatu SSL?

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to skrót od angielskiego wyrażenia Secure Socket Layer. Jest to protokół, którego zadaniem jest szyfrowanie przesyłanych danych w internecie. SSL wykorzystywany jest na stronach WWW, które mają dostęp, przetwarzają, a także udostępniają poufne informacje użytkowników. Został zaprojektowany w taki sposób, aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne, m.in. HTTP. Taki rodzaj ochrony danych najczęściej wykorzystywany jest w bankach oraz sklepach internetowych.

SSL – co daje użytkownikom stron internetowych?

Wspomnieliśmy już, że certyfikat SSL odpowiada za szyfrowanie przesłanych danych w internecie, jednak to nie jedyna jego zaleta. Co daje SSL użytkownikom strony internetowej?

  1. Wiarygodność – to potwierdzenie, że strona WWW jest godna zaufania i dba o poufne dane swoich użytkowników.
  2. Poczucie bezpieczeństwa – internauta ma pewność, że jego dane są odpowiednio przetwarzane i nie dostaną się do nieuprawnionych osób.
  3. Zabezpieczenie przed phishingiem – SSL oznacza, że dana strona nie podszywa się pod inną witrynę. Nikt nie będzie w stanie otrzymać ponownie takiego certyfikatu, jeśli będzie umieszczony na oryginalnej stronie. Ta zaleta dotyczy jedynie certyfikatu EV, który gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i jest rodzajem weryfikacji przy wystawianiu SSL.
  4. Autorytet – właściciel strony szanuje Twoje dane i dba o ich bezpieczeństwo.
  5. Rozpoznawalność – użytkownik wie, że korzystanie ze strony z takim certyfikatem nie naraża jego danych na ujawnienie niewłaściwym osobom i bezpiecznie może zawierać transakcje na takiej witrynie.

Jaka jest cena korzystania z certyfikatu SSL?

Jeśli chodzi o certyfikaty SSL, ceny zależą przede wszystkim od jego rodzaju oraz wyboru miejsca zakupu. Szyfrowanie SSL może być płatne, przykładowa cena to 33 zł netto w rozliczeniu rocznym. Natomiast tak jak w naszej ofercie, certyfikat SSL może być darmowy i dołączany bezpośrednio do usług hostingowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wraz z całym pakietem dostępne są wszystkie niezbędne elementy do bezpiecznego korzystania ze strony. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments