Jak wstawić obraz obok tekstu we wpisie WordPress?

Jak wstawić obraz obok tekstu we wpisie WordPress?

Dodawanie treści i mediów, np. orazów, stanowi podstawową funkcjonalność, jaką oferuje edytor WordPress, z którego korzystasz podczas edycji i tworzenia wpisów i stron. Jedną z bardziej pożądanych funkcji, która może zmienić wygląd wpisu lub strony, jest możliwość umieszczania obrazów lub innych mediów obok tekstu, a nie jak zwykle ma to miejsce jeden pod drugim. W WordPress możesz to zrobić korzystając z kilku dostępnych bloków. Zobacz, jak dodać obraz obok tekstu. 

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to najpopularniejszy dziś system CMS, system zarządzania treścią, umożliwiający tworzenie witryn internetowych dowolnego typu. Dzięki WordPress szybko utworzysz bloga internetowego, stronę firmową, galerię zdjęć, serwis z ogłoszeniami, a także portal informacyjny i sklep internetowy. Popularność WordPress wynika również zjego prostej obsługi i nieograniczonych możliwości poszczerzenia funkcjonalności. Do obsługi CMS zalecamy wydajną usługę Hosting WordPress, dedykowaną dla WordPress.

Tekst i obraz w treści wpisów i stron

Podczas tworzenia wpisów i stron, najczęściej koncentrujemy uwagę na treści, jaka zostanie umieszczona. Media, np. obrazy, galerie i filmy, stanowią atrakcyjny dodatek do tekstu. Jednak nie tylko pełni on formę dekoracji, może dostarczać ważnych treści, obrazować tekst lub pokazywać określone schematy, których nie da się opisać. 

Obraz umieszczony wraz z tekstem zwraca uwagę różnych odbiorców, użytkowników, przez co możesz zatrzymać ich dłużej na swojej witrynie. Dodawanie tekstu i obrazu lub innych mediów w CMS WordPress jest naprawdę proste, dzięki systemowi bloków, które działają w oparciu o mechanizm przeciągnij i upuść

Redagując wpis lub stronę, możesz dodawać nagłówki, akapity, media, kod HTML, formularze, galerie i wiele innych elementów. WordPress przygotował  dedykowane bloki do obsługi obrazów, a także jedną z bardziej poszukiwanych funkcji (rozwiązania), jakim jest umieszczanie obrazu tuż obok tekstu. 

 • Jak dodać obraz lub galerię w CMS WordPress?

Taki układ jest idealny, aby szybko pokazać użytkownikowi to, o czym właśnie czyta, uzupełnić informacje wskazane w tekście obrazem lub odwrotnie, zainteresować go obrazem do zapoznania się z treścią wpisu. 

Zobacz, jak szybko umieścić obraz obok tekstu w WordPress. Bez instalowania dodatkowych wtyczek możesz skorzystać z dwóch pokazanych poniżej rozwiązań:

 • dodaj blok Media i tekst
 • dodaj blok Kolumny, a następnie umieść w nich bloki mediów i tekstu.

Dedykowany blok Media i tekst

W CMS WordPress znajdziesz dedykowany blok odpowiedzialny za obsługę układu Media i tekst, a więc obrazu i treści umieszczonych obok siebie:

 1. Zaloguj się do panelu WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Strony/Wpisy.
  Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony, dodaj nowy lub edytuj istniejący obiekt aby dodawać treść, np. tekst obok obrazu
 3. Edytuj istniejący lub utwórz nowy. 
 4. Dodaj nowy blok: Media i tekst.
  Dodaj nowy blok Media i tekst, aby szybko umieścić tekst obok obrazu we wpisie WordPress
 5. W obszarze mediów dodaj obraz, film lub inny plik, przesyłając go z dysku komputera lub wybierając z biblioteki mediów.
  W obszarze mediów możesz dodawać obrazy z galerii (biblioteki mediów) lub wgrać nowe
 6. W obszarze Treść dodaj tekst.
 7. W obszarze Treść możesz zmieniać rodzaj treści, np. określając nagłówki, akapity czy listę.
 8. Opublikuj lub zapisz wpis/stronę.
Czy wiesz, że obrazy dodawane do treści WordPress odgrywają ważną rolę w pozycjonowaniu witryny i mogą wpłynąć na SEO? Obrazy nie tylko zwiększają zainteresowanie treścią, ale posiadają własne atrybuty, które mogą być kluczowe w procesie optymalizacji strony.
 • Jak dodać atrybut alt i title obrazu w WordPress?

Blok Kolumny

Innym rozwiązaniem jest korzystanie z bloku Kolumny. W odróżnieniu od Media i tekst masz większe możliwości personalizowania zawartości sekcji oraz umieszczanie kilku obiektów obok siebie, np. dwóch obrazów i tekstu:

 1. Zaloguj się do panelu WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Strony/Wpisy.
 3. Edytuj istniejący lub utwórz nowy. 
 4. Dodaj nowy blok: Kolumny.
  Dodaj blok Kolumny aby następnie umieścić obraz obok tekstu
 5. Określ ilość i proporcje. 
  Umieść blok kolumny, a następnie wybierz ilość kolumn i ich proporcje. Dodawaj kolejne bloki w kolumnach umieszczając tekst obok obrazu
 6. W kolejnym kroku dodaj nowe bloku w poszczególnych obszarach, np. dodaj bloki Obrazek, Galeria, Akapit, Nagłówek, itp.. 
  W bloku kolumny możesz dodawać kolejne bloki, np. obrazów i tekstów
 7. Opublikuj lub zapisz wpis/stronę. 

Kategorie

Baza wiedzy WordPress

Sprawdź przydatne artykuły na temat WordPressa.

Otwierasz Biznes Online?

Musisz to mieć!

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments