blog

Jak usunąć konto użytkownika WordPress i zachować wpisy? 

Jak usunąć konto użytkownika WordPress i zachować wpisy? 

W CMS WordPress możesz tworzyć użytkowników i przypisywać im określone role, a przez to również nadawać uprawnienia. Jako administrator, możesz zarządzać całym systemem CMS, ale redaktorom tworzącym treści, wystarczą uprawnienia do dodawania i edycji wpisów i stron. Co zrobić, kiedy konto użytkownika nie jest już potrzebne? Możesz usunąć je, a jednocześnie zdecydować, co się stanie z utworzonymi wpisami, czy mają zostać usunięte czy przepisane na innego użytkownika WordPress. Sprawdź, jakie proste jest kasowanie kont użytkowników bez usuwania wpisów. 

Co to jest WordPress?

CMS WordPress – system zarządzania treścią, umożliwiający tworzenie witryn internetowych dowolnego typu, dzięki szerokiemu wachlarzowi dodatków, wtyczek, oraz ogromnej bibliotece szablonów, darmowych i płatnych.  Dzięki WordPress szybko utworzysz bloga internetowego, stronę firmową, galerię zdjęć, serwis z ogłoszeniami, a także portal informacyjny i sklep internetowy. Do obsługi CMS zalecamy szybki Hosting WordPress, dedykowany dla WordPress, z obsługą Redis, LiteSpeed i LSCache.

Konto użytkownika - informacje podstawowe

Użytkownicy WordPress mogą mieć różne uprawienia, pozwalające im na wykonywanie określonych czynności w panelu WordPress, np. przeglądania treści, ich tworzenia i edycji czy wyłącznego dostępu do komentarzy. 

Kiedy użytkownik dodaje treści, np. wpisy i strony, staje się ich autorem i są one do niego przypisane przez cały czas działania witryny. 

Jeśli użytkownik nie ma mieć praw dostępu do WordPress, możesz oczywiście zmienić jego dane dostępu lub zablokować możliwość logowania. 

Czasami zdarza się, że konieczne jest usunięcie konta użytkownika. Co się dzieje z przypisanymi do niego treściami? Istnieją dwie opcje, mogą one zostać usunięte, co często z punktu widzenia SEO jest najgorszym możliwym wyborem, albo możesz je przypisać do innego użytkownika, który będzie mógł dalej nimi zarządzać. 

Przepisywanie treści pomiędzy autorami, może mieć znaczenie z punktu widzenia przyznanych uprawnień. Na karcie wpisów jest widoczny autor, ale istnieje możliwość usunięcia tej informacji, jeśli nie ma ona żadnego znaczenia dla użytkowników odwiedzających witrynę. 

Jak usunąć konto bez usuwania treści WordPress?

 1. Zaloguj się do panelu WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Użytkownicy.
  Przejdź do sekcji Użytkownicy w panelu WordPress, aby tworzyć nowe konta i edytować już istniejące
 3. Przy wybranym użytkowniku znajdziesz informację o ilości utworzonych wpisów – kliknij, jeśli chcesz przejrzeć listę. 
  Na liście kont WordPress znajdziesz m.in. informację o ilości utworzonych treści. Kliknij w link, aby podejrzeć publikacje autora
 4. Wybierz użytkownika do usunięcia, a następnie kliknij Usuń.
  Na liście użytkowników znajdziesz opcje na skróty, które szybko pozwolą Ci na edycję konta, zmianę hasła do konta oraz jego usunięcie
 5. W nowym widoku zdecyduj, co ma się stać z treścią utworzoną przez użytkownika:
  • Skasuj całą treść: kasuje wszystkie treści utworzone przez użytkownika,
  • Przypisz całą treść do: wskaż użytkownika. 
   Podczas kasowania konta użytkownika, możesz przepisać utworzone przez niego treści na innego użytkownika lub usunąć je
 6. Potwierdź usuwanie

To wszystko. Wpisy zostaną usunięte, jeśli wybrałeś opcję kasowania lub podpięte pod innego autora, jeśli wybrałeś drugą opcję. 

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments