blog

Jak dodać favicon w WordPress?

Jak dodać favicon w WordPress?

Favicon w najprostszym tłumaczeniu oznacza „ikonę ulubionych”, małą grafikę wyświetlaną obok adresu URL, która jest widoczna na karcie przeglądarki, a także na liście zakładek czy w sekcji Ulubione witryny. Jej kluczową rolą jest zwiększenie widoczności witryny w przeglądarce i jej łatwą identyfikację wśród innych kart czy zapisanych stron. Jak dodać favicon w witrynie WordPress? Dowiedz się więcej z naszego poradnika.

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to najpopularniejszy dziś system CMS, system zarządzania treścią, umożliwiający tworzenie witryn internetowych dowolnego typu. Dzięki WordPress szybko utworzysz bloga internetowego, stronę firmową, galerię zdjęć, serwis z ogłoszeniami, a także portal informacyjny i sklep internetowy. Popularność WordPress wynika również zjego prostej obsługi i nieograniczonych możliwości poszczerzenia funkcjonalności. Do obsługi CMS zalecamy wydajną usługę Hosting WordPress, dedykowaną dla WordPress.

Favicon - informacje podstawowe

Favicon to niewielka ikonka, obrazek graficzny, który większość użytkowników zobaczy w przeglądarce internetowej na karcie otwartej witryny lub na liście zapisanych, ubulionych, witryn. 

Nie wnosi ona korzyści dla SEO witryny internetowej, ale może pomóc w brandingu Twojej witryny i odegrać ważną rolę, kiedy zechcesz, aby użytkownicy szybko identyfikowali witrynę w przeglądarce. Stanie się to na pewno wtedy, gdy będą mieli otwartych wiele kart jednocześnie lub będą przeglądali listę ulubionych, zapisanych, adresów URL. 

Favicons to doskonały sposób na przekazanie Twojej marki online i sprawienie, by Twoja witryna wyglądała bardziej profesjonalnie.

 • Czym jest Favicon, jak go stworzyć i czy jest potrzebny mojej witrynie? 

Kiedy korzystasz z popularnego systemu CMS WordPress, którego dotyczy ten poradnik, dodawanie ikony Favion jest naprawdę proste i wykonasz to bez instalowania dodatkowych wtyczek, z dowolnej grafiki, jaką wczytasz do biblioteki mediów. 

Możesz korzystać z dodatkowych rozwiązań, tak samo, jak i generować favicon za pomocą programów graficznych i narzędzi online. 

Zobacz, jak łatwo dodać favicon do witryny WordPress. 

Jak dodać favicon do witryny WordPress?

Favicon to obraz w kształcie kwadratu (kadrowany do kwadratu) o niewielkiej rozdzielczości. Nie każdy obraz będzie nadawał się do tego, aby przekształcić go w favicon. 

W osobnym artykule wyjaśniliśmy, czym dokładnie jest favicon, jakie wymiary ma ikona witryny oraz w jaki sposób możesz go utworzyć. 

 • Czym jest Favicon, jak go stworzyć i czy jest potrzebny mojej witrynie? 

WordPress pozwala na przekształcenie dowolnej grafiki w favicon lub wczytanie nowej. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby dodać ikonę witryny WordPress:

 1. Zaloguj się do panelu WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wygląd > Dostosuj.
 3. W zależności od wybranego szablonu, ustawienia favicon mogą być dostępne w różnych lokalizacjach. Przeważnie znajdziesz je w sekcji Tożsamość witryny.
  Przejdź do opcji Dostosuj szablon WordPress, aby edytować podstawowe ustawienia wyglądu, w tym favicon
 4. Skorzystaj z opcji Ikona witryny
  W ustawieniach Tożsamości witryny możesz zmienić nazwę, slogan witryny, a także ustawić ikonę witryny, tj. Favicon
 5. Wybierz ikonę witryny. 
  Prześlij obrazek lub wybierz go z biblioteki mediów, aby przekształcić go w Favicon
 6. Prześlij plik lub wybierz go z biblioteki mediów. 
 7. Przytnij obrazek.
  Przytnij obrazek, który wybrałeś do ustawienia Favicony, pamiętając o jego proporcjach. Nie każdy obrazek będzie się nadawał na Favicon
 8. Zapisz ustawienia. 
Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments