blog

Jak usunąć szablon w panelu WordPress?

Jak usunąć szablon w panelu WordPress

Zarządzanie szablonami WordPress w panelu administratora jest bardzo proste. Możesz szybko podejrzeć zainstalowane szablonu, także w tzw. podglądzie na żywo, zainstalować nowy szablon jednym kliknięciem oraz usunąć go czy przełączyć na inny. Usuwanie zbędnych szablonów jest przydatne, gdy chcesz uporządkować je, ale powinno być również nawykiem, związanym z bezpieczeństwem witryny, który sprowadza się do utrzymywania w niej motywów i wtyczek, tylko tych, które są przez nas używane i niezbędne do działania witryny. Dowiedz się, jak szybko usunąć szablon w panelu WordPress. 

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, dzięki któremu stworzysz witrynę dowolnego typu, bez specjalistycznej wiedzy programistycznej. Utwórz bloga internetowego, stronę firmową, galerię zdjęć, serwis z ogłoszeniami, a także portal informacyjny i sklep internetowy.  Do obsługi CMS WordPress  zalecamy wydajną usługę Hosting WordPress, którą znajdziesz w ofercie naszej firmy.

Motywy WordPress - informacje podstawowe

Motywy WordPress stanowią jeden z fundamentalnych elementów tego popularnego CMS, który sprawia, że budowanie witryny jest naprawdę proste. Możesz szybko instalować motywy WordPress korzystając z dostępnej w panelu administratora biblioteki motywów, a także przesyłać je z pliku, jeśli zakupiłeś szablon u zewnętrznego dostawcy. 

Więcej o instalacji i zarządzaniu motywami WordPress przeczytasz w dedykowanym artykule:

W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób usunąć motyw WordPress.

Jak usunąć motyw WordPress?

Jeśli zdecydowałeś, że nie potrzebujesz szybkiego dostępu do zainstalowanych motywów WordPress, możesz je usunąć. W każdej chwili możesz je ponownie zainstalować, korzystając, np. z biblioteki szablonów WordPress.

W procesie usuwania motywu z panelu administratora ważne jest, że kasowany motyw nie może być używany w chwili, gdy ma on zostać usunięty. Aktywny szablon nie posiada opcji jego usunięcia, dlatego, jeśli chcesz usunąć szablon, który aktualnie używasz, wpierw włącz inny motyw, który go zastąpi. Następnie wykonaj poniższą instrukcję. 

 1. Zaloguj się do panelu WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wygląd > Motywy.
  W sekcji Wygląd znajdziesz informacje o posiadanych szablonach, uzyskasz dostęp do biblioteki szablonów i dostosujesz je do własnych upodobań
 3. W tym widoku zobaczysz aktualnie zainstalowane szablony. 
  Przeglądaj zainstalowane szablony. Możesz włączyć podgląd na żywo, aby sprawdzić jak wybrany szablon będzie wyglądał z dodanymi już treściami i inną zawartością
 4. Szablony zainstalowane, ale nieaktywne, będą posiadały dostępne przyciski Włącz oraz Szczegóły i podgląd. Szablon, który jest gotowy do włączenia, nie jest aktywnym szablonem (domyślnie używanym w tej chwili), dlatego możesz go łatwo usunąć.  
  Po zainstalowaniu, Włącz szablon, aby jednocześnie ustanowić go domyślnym szablonem WordPress używanym w Twojej witrynie internetowej
 5. Kliknij Szczegóły i podgląd
 6.  Skorzystaj z przycisku Usuń i potwierdź kasowanie motywu. 
  Usuń nieaktywny motyw WordPress, organizując CMS Twojej witryny i dbając o jej bezpieczeństwo
Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments