blog

Czy warto inwestować w drogie domeny?

Czy warto inwestować w drogie domeny

Domeny premium – czym są i jak je rozpoznać?

Definicja domeny premium jest dość rozbudowana i w niektórych aspektach nie do końca jasno określona. Przede wszystkim takim mianem można określić oryginalne i ciekawe nazwy stron internetowych. Najczęściej do tej grupy zaliczają się krótkie, pojedyncze słowa (rzeczowniki), które szybko wpadają w ucho, dzięki czemu można je łatwo zapamiętać. Domeną premium może być nazwa zakończona popularnym rozszerzeniem jak .pl czy .com, ale również nowym, jak .shop czy .online. Kolejnym aspektem, który wyróżnia domeny premium to ich dostępność. Można je zakupić wyłącznie na rynku wtórnym, ponieważ nie są wolne do rejestracji. Osoba, która sprzedaje taką domenę, wykupiła ją już wcześniej, a następnie wystawiła do ponownej sprzedaży, oczekując na duży zarobek z tego tytułu. Najczęściej domeny premium nie są wykorzystywane w praktyce przez sprzedawcę i to zdecydowanie dobra cecha, bo możesz zbudować ich historię od zera. Atrakcyjne nazwy są wykupowane w większości w kontekście czysto biznesowym, ponieważ mogą przynieść znaczący zysk właścicielowi.

Czy każda domena na rynku wtórnym jest premium?

Otóż nie wszystkie domeny dostępne w ponownej sprzedaży można uznać za premium. Najbardziej liczą się chwytliwe i proste nazwy. Natomiast w zależności od obecnych trendów czy sytuacji na świecie, niektóre domeny mogą stać się premium. Rozróżnienie, która nazwa domeny jest za warta tysiące, nie jest precyzyjnie określone, ale co ważne nie ma również zamkniętego zbioru, więc każda ma szansę nią być.

Premium domeny – ile kosztują?

Cena premium domeny jest mocno uzależniona od tego, jak ona brzmi. Jeśli jest krótka, prosta i ciekawa to jej koszt może sięgać od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. To ogromny atut dla marki mieć adres strony internetowej, który klienci szybko zapamiętają. Dlatego ceny za takie nazwy potrafią być naprawdę wysokie, natomiast zdecydowanie mogą mieć duży wpływ na sukces i powodzenie biznesu online.

Domena premium – czy warto w nią inwestować?

Dobra domena premium potrafi przynieść naprawdę spory zysk właścicielowi. Na te najlepsze mogą pozwolić sobie tylko bardzo dobrze usytuowani biznesmeni. Czasem trudno określić, która nazwa będzie najbardziej dochodowa, dlatego warto śledzić to, co się dzieje w internecie i obserwować nowe trendy. Musisz mieć na uwadze to, że inwestycja w domenę premium może się opłacić, ale nie musi. Natomiast jeśli zdecydujesz się zainwestować, to powinieneś uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiednią okazję, aby spieniężyć swój zakup za satysfakcjonującą cenę.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments