blog

Jak wykorzystać platformę szkoleniową do rozwoju swojej kariery?

Jak wykorzystać platformę szkoleniową do rozwoju swojej kariery

Platforma szkoleniowa – kursy online

Platformy szkoleniowe pełnią jeden podstawowy cel: umożliwiają odbiorcom edukację i odbywanie kursów online. Jeśli chcesz, aby twoja własna platforma szkoleniowa miała duży wpływ na rozwój twojej kariery, staraj się promować własny kurs online i planuj uruchomienie kolejnych. Dzięki temu w krótkim czasie zbierzesz grono oddanych i lojalnych klientów, którzy z całą pewnością polecą cię dalej!

Platformy szkoleniowe – kreowanie wizerunku eksperta

Twoja własna platforma szkoleniowa to również możliwość kreowania wizerunku eksperta. W jaki sposób możesz realizować ten plan? Najlepszym kierunkiem jest publikowanie opinii i rekomendacji od twoich dotychczasowych klientów czy kontrahentów, którzy są zadowoleni ze współpracy. Społeczny dowód słuszności to jednej z najsilniejszych i najczęściej wykorzystywanych argumentów sprzedażowych, dlatego i ty powinieneś z niego skorzystać.

Dobra rada: zrób research i przejrzyj platformy szkoleniowe swojej konkurencji. Sprawdź, które z nich zostały wzbogacone o opinie klientów. Jesteśmy przekonani, że 8/10 je posiada. Jak widzisz, jest to element będący swego rodzaju must have, jeśli zależy ci na prężnym rozwoju swojej kariery.

Platforma szkolenia – sekcja blogowa

Skoro jesteśmy już przy kreowaniu wizerunku eksperta w swojej branży, to kolejnym elementem, w który powinna być wyposażona twoja platforma szkoleniowa, to sekcja blogowa. Dlaczego? Ponieważ dzielenie się wartościowymi wskazówkami i wiedzą ze swoimi odbiorcami to najlepsze, co możesz zrobić na własnego wizerunku. Pamiętaj, że czytelnicy twojego bloga są twoimi potencjalnymi klientami, a wdzięczni za darmowe porady szybciej przekonwertują w realnych klientów. Praktycznie wszystkie profesjonalne platformy szkoleniowe posiadają sekcję blogową, jednak nie wszyscy eksperci ją rozwijają. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest konsekwentna i regularna publikacja nowych wpisów.

Platforma szkoleniowa – możliwość zakupu konsultacji

Ostatnią kwestią, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest możliwość sprzedaży fachowych konsultacji właśnie poprzez platformy szkoleniowe. Wielu ekspertów i różnego rodzaju specjalistów poza oferowaniem kursów online umożliwia również swoim klientom skorzystanie z rozmowy 1:1. To doskonały sposób na wygenerowanie dodatkowych zysków z prowadzonej działalności oraz na podbudowanie swojego wizerunku i zdobycie nowych klientów. W tym celu najlepiej wyposażyć stronę w dedykowany formularz kontaktowy.

Jak widzisz, dobrze zaprojektowana i wdrożona platforma szkoleniowa daje naprawdę wiele możliwości rozwoju swojej kariery. To od ciebie zależy, z których opcji skorzystasz, jednak jako doświadczeni eksperci rekomendujemy realizację ich wszystkich!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments