blog

Ile kosztuje rejestracja domeny?

Ile kosztuje rejestracja domeny?

Rozwój internetu zagwarantował firmom ogromne możliwości pozyskiwania nowych klientów i budowania swojej marki również w sieci. Z tego powodu uznaje się, że każda firma powinna posiadać własną stronę internetową, na której zaprezentuje swoje usługi, bądź produkty, zyskując w ten sposób większą rozpoznawalność. Jeśli jesteś właścicielem takiej firmy, koniecznie potrzebna ci jest profesjonalna domena. Dowiedź się, jak wygląda proces rejestracji takiej domeny, a także przede wszystkim, ile to będzie kosztować.

Spis treści:

  1. Jak wygląda rejestracja domeny?
  2. Co daje domena? Rejestracja nie jest taka skomplikowana
  3. Ile może kosztować rejestrowanie domeny?

Jak wygląda rejestracja domeny?

Każda strona internetowa na świecie posiada przypisany adres IP, który jest jednak zbyt długi, aby mógł zostać zapamiętany. Właśnie dlatego najprostszym sposobem okazało się wprowadzenie domen, które, choć kojarzone są z konkretnym adresem IP, same w sobie posiadają krótką, łatwą do zapisania i przekazania nazwę. Rejestracja domeny jest bardzo ważna, ponieważ strona www to twoje portfolio, twoja wizytówka, która krąży w internecie i sprawia, że coraz więcej osób interesuje się twoją działalnością. Z tego powodu sama rejestracja, jak i wybór właściwej domeny, jest tak istotna. Domena powinna być spójna z charakterem twojej działalności, łatwa do zapamiętania, ale i mieszcząca się w ustalonym przez ciebie budżecie.

Co daje domena? Rejestracja nie jest taka skomplikowana

Zanim jeszcze przejdziemy do kwestii najważniejszej, czyli do tego, ile kosztuje zarejestrowanie takiej domeny, warto wiedzieć, co w ogóle daje posiadanie własnej strony www wraz z przypisaną pod nią domeną. Przede wszystkim dobra i trafiona nazwa umożliwia znalezienie twojej działalności w internecie, a do tego wyszukiwarki o wiele lepiej ją pozycjonują. Własna domena, rejestracja i korzystanie z niej to podstawa także wtedy, gdy chcesz korzystać z firmowego adresu e-mail, który po znaku @ zawierać będzie nazwę firmy. Własna domena poprawia także wyszukiwania pod kątem samego SEO.

Ile może kosztować rejestrowanie domeny?

Skoro wyjaśniliśmy już dlaczego rejestrowanie domeny jest takie ważne, warto przejść do konkretów, czyli do tego, jak wygląda to pod względem finansowym. Decydując się na naszą domenę hashmagnet masz pewność, że współpracujesz z profesjonalistami, którzy czuwają nad tym, aby twoja strona internetowa działała bez zarzutów. Cenimy sobie indywidualne podejście do każdego klienta i właśnie dlatego już na etapie wybierania odpowiedniej domeny, jesteśmy do twojej dyspozycji i pomożemy jeszcze lepiej dopasować ją do twoich oczekiwań. To, ile kosztować będzie domena, zależy między innymi od jej rozszerzenia. Jeśli zdecydujesz się na końcówkę .pl jej koszt wynosić będzie 10 złotych netto. W przypadku domeny z rozszerzeniem .com jest to 50 złotych netto. Jeszcze inaczej wygląda to wtedy, gdy nie zakładasz nowej domeny, a jedynie ją odnawiasz. W takich sytuacjach odnowienie domeny zarówno z końcówką .pl, jak i z końcówką .com to koszt 79 złotych netto. Oczywiście nie są to jedyne rozszerzenia, które znajdują się w naszej ofercie. Do wyboru pozostaje ich obecnie ponad pół tysiąca. Między innymi .org w cenie 60 złotych netto, .blog w cenie 165 złotych netto, czy .info za 80 złotych netto. Jeśli masz wątpliwości co do tego, która opcja będzie dla ciebie najlepsza, chętnie ci w tym pomożemy.

Domeny internetowe to doskonała propozycja, gdy chcesz rozwijać swoją firmę i stworzyć jej wirtualną wizytówkę. W czasach, gdy coraz więcej działań przenosi się do internetu, ma to ogromne znaczenie. Wybierz dla siebie domenę, która w 100% spełni wszystkie twoje oczekiwania i będzie dopasowana do potrzeb oraz charakteru prowadzonego biznesu, a następnie zapoznaj się z naszym cennikiem.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments