blog

Ile kosztuje zrobienie profesjonalnej strony internetowej?

Ile kosztuje zrobienie profesjonalnej strony internetowej

Profesjonalna strona internetowa – od czego zależy wycena?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyceniane są profesjonalne strony internetowe? To oczywiście zależy. Pierwszym krokiem w wycenie zawsze jest określenie celu danej witryny. Należy wówczas odpowiedzieć na niezwykle ważne pytanie:

Czy strona ma pełnić funkcję jedynie prostej wizytówki firmy, czy ma być zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami i musi być wyposażona w dodatkowe funkcjonalności?

Profesjonalna strona internetowa musi być przyjazna dla użytkowników niezależnie od tego, jaką będzie pełnić funkcję. Z tego powodu wszystkie jej elementy powinny zostać określone i sprecyzowane z góry. Właśnie na tej podstawie przygotowywana jest ostateczna wycena stworzenia witryny.

Profesjonalne strony internetowe – ile trzeba zapłacić?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile konkretnie może kosztować twoja profesjonalna strona internetowa, musisz najpierw określić jej cel. Wybierać możesz spośród wielu opcji:

 • strona blog;
 • strona wizytówka;
 • strona one page;
 • strona landing page;
 • profesjonalna strona internetowa firmy;
 • sklep internetowy;
 • strona internetowa typu premium.

To oczywiście nie wszystkie opcje, jednak zdecydowanie te najbardziej popularne. Zastanów się, czego konkretnie potrzebujesz, a wykonawca z całą pewnością prześle ci ostateczną wycenę dużo szybciej!

Profesjonalna strona internetowa – czas wykonania

Na ostateczną wycenę wykonania witryny wpływa również czas. Profesjonalne strony internetowe projektowane są bowiem ze szczególną starannością, co niejednokrotnie wiąże się z koniecznością oczekiwania. O jakich okresach mówimy?

 • Strona wizytówka to ok. 3-5 dni.
 • Strona podstawowa to ok. 10-30 dni.
 • Strona rozszerzona (premium) to ok. 30 dni i więcej.
 • Sklep internetowy to ok.30 dni i więcej.

Programiści i graficy są oczywiście w stanie wykonywać profesjonalne strony internetowe w krótszym czasie, jednak warto pamiętać, że wiąże się to z dodatkową opłatą, która może stanowić nawet 50% całości ceny.

Profesjonalne strony internetowe – wybór odpowiedniego wykonawcy

Jeśli chcesz mieć pewność, że zamówiona przez ciebie profesjonalna strona internetowa zostanie wykonana ze szczególną starannością, a wydane pieniądze okażą się świetną i intratną inwestycją, stawiaj wyłącznie na profesjonalistów. Obecnie znajdziesz bowiem w sieci wiele osób, które deklarują, że potrafią projektować profesjonalne strony internetowe. Często okazuje się jednak, że brakuje im doświadczenia i umiejętności, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze zweryfikuj wybranego usługodawcę.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments