blog

Czy wyższa cena zawsze oznacza lepszy hosting?

Czy wyższa cena zawsze oznacza lepszy hosting

Cena hostingu – od czego zależy?

W internecie możesz znaleźć bardzo wiele ofert hostingu w różnorodnych cenach, od kilkunastu do kilkuset złotych. Skąd taka duża rozbieżność? Cena hostingu zależy tak naprawdę od kilku czynników, m.in.:

  • powierzchni dysku,
  • wydajności serwera,
  • szybkości połączenia internetowego,
  • transferu danych,
  • bezawaryjnego działania serwera,
  • bezpieczeństwa,
  • obsługi technicznej.

Firmy sprzedające hosting często oferują różne warianty i pakiety cenowe, które można dopasować do swoich potrzeb. Nie każda strona internetowa będzie potrzebowała tyle samo przestrzeni na dysku, czy transferu danych, dla przykładu witryna stworzona jako wirtualne CV będzie mniej wymagająca w porównaniu do sklepu internetowego z tysiącem produktów. To zdecydowany atut, że możesz wybrać hosting za taką cenę i z parametrami, które najbardziej Ci odpowiadają. U nas masz dostępne aż trzy możliwości wyboru hostingu od 199 zł netto na rok.

Hosting cena – droższy znaczy lepszy?

Teoretycznie hosting i cena, jaką należy za niego zapłacić, powinny iść w parze z jakością takiej usługi. Natomiast nie zawsze tak jest, więc zanim zdecydujesz się na zakup droższej opcji, zweryfikuj, co tak naprawdę dostaniesz w pakiecie. Oprócz tych elementów, które wymieniliśmy wyżej, zwróć uwagę również na rodzaj hostingu. Najtańszym rozwiązaniem jest współdzielony hosting. Niska cena nie jest przypadkowa, ponieważ taka opcja ma ograniczone zasoby oraz raczej optymalny poziom bezpieczeństwa, co niekoniecznie będzie dobre np. w przypadku przetwarzania danych osobowych klientów. Trochę droższym wariantem będzie hosting VPS, czyli wirtualny serwer prywatny. Warto za niego zapłacić więcej, jeśli zależy Ci na zwiększonej kontroli nad całym środowiskiem, większym bezpieczeństwem oraz wyższą skalowalnością i elastycznością. Hosting, za który trzeba zapłacić najwięcej, powinien dotyczyć serwerów dedykowanych. To najbardziej zaawansowana opcja pod względem funkcjonalności, ponieważ cały serwer przeznaczony jest wyłącznie dla jednego klienta i ma od nad nim pełną kontrolę.

Hosting ceny – pierwszy rok użytkowania a kolejne lata

Hosting i ceny mogą być bardzo atrakcyjne na pierwszy rzut oka, a sama usługa naprawdę korzystna. Przy wyborze zwróć przede wszystkim uwagę na koszt nie tylko za pierwszy rok użytkowania, ale również na każdy kolejny. Kilkanaście złotych może zmieni się w kilkaset złotych w przyszłym roku, a mimo to poziom usługi zostanie taki sam. Dlatego przy wyborze hostingu kieruj się parametrami i obiektywnymi aspektami, które potwierdzą wartość oferty. U nas wszystkie warunki są jasne i czytelne, sprawdź już teraz!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments