blog

Jaką wybrać platformę do kursu online?

Jaką wybrać platformę do kursu online

Wybór odpowiedniego miejsca na sprzedaż Twojego kursu online to kluczowy element, który może zaważyć na jego sukcesie. Na proces zakupu ma wpływ wiele elementów, między innymi wygląd platformy, ale także całościowy przebieg transakcji. Jak dokonać dobrego wyboru, żeby nie ponieść strat i niepotrzebnych kosztów? O tym przeczytasz w poniższym artykule, sprawdź!

 1. Spis treści:
 2. Gdzie umieścić kurs online?
 3. Platforma do kursów online, jak powinna wyglądać?
 4. Platformy do kursów online, czym kierować się przy wyborze?

Gdzie umieścić kurs online?

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, gdzie umieścić kurs online to warto najpierw rozważyć dwie możliwości. Pierwszą z nich jest samodzielne postawienie witryny i sklepu internetowego, na którym będziesz mógł realizować sprzedaż swojego działa. To jednak dość czasochłonny proces, który wymaga nie tylko znajomości tworzenia stron internetowych. Będziesz musiał zadbać o wszystkie aspekty prawne oraz połączyć stronę z płatnościami online. Możesz jednak skorzystać z gotowego rozwiązania, czyli opcji numer dwa. Platforma do tworzenia i sprzedaży kursów online, czyli tzw. platformy LMS (Learning Management System). Jest to miejsce, dzięki któremu w prosty i przyjemny sposób będziesz mógł zarządzać całym procesem nauczania. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ oszczędza Twój czas i zamiast Tworzyć platformę od zera, możesz od razu rozpocząć sprzedaż swojego materiału.

Platforma do kursów online, jak powinna wyglądać?

Aspekt wizualny ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Platforma do kursów online powinna wyglądać na wiarygodną witrynę, która zachęca do zakupu. Dobrze, jeśli będzie zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami i nowoczesnym stylem. Powinna być również intuicyjna dla użytkownika, aby mógł w prosty i szybki sposób dokonać transakcji bez zastanawiania się nad kolejnym krokiem. Jeśli podczas przeglądania strony lub płatności wystąpią jakiś komplikacje, klient może zrezygnować z zakupu. Z tego względu warto zadbać o stronę wizualną oraz zapewnić sprawne działanie wszystkich elementów w witrynie.

Platformy do kursów online, czym kierować się przy wyborze?

Wybór platformy do kursów online będzie dość mocno związany z indywidualnymi potrzebami. Warto jednak zwrócić uwagę na:

 • darmowy okres próbny, aby wypróbować platformę;
 • zakres cenowy poszczególnych pakietów;
 • subskrypcja (miesięczna lub roczna), czy pobieranie prowizji od sprzedanych egzemplarzy;
 • usługa wsparcia technicznego;
 • integracje z innymi programami, np. aplikacją mailingową;
 • obsługa różnych form płatności;
 • wbudowane narzędzia marketingowe;
 • prosty i przejrzysty interfejs.

Jeśli zależy Ci na dopasowaniu platformy do Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments