blog

Jak stworzyć plan kursu?

Jak stworzyć plan kursu

Czy można zacząć tworzyć kurs online bez spisanego precyzyjnie planu? Można, jednak możliwe, że ważne zagadnienia zostaną pominięte, a szkolenie nie będzie wystarczająco dobrze opracowane. Jeśli chcesz, aby Twój kurs online osiągnął sukces i klienci chętnie po niego sięgali, zacznij od stworzenia dobrego planu. Jak to zrobić? Sprawdź poniżej!

Spis treści:

  1. Plan kursu online, co to jest?
  2. Plan kursu, co powinien zawierać?
  3. Kurs online, od planowania do tworzenia treści

Plan kursu online, co to jest?

Jeśli zdecydowałeś się na stworzenie kursu, to w głowie zapewne masz mniej lub bardziej określoną wizję tego, jak chcesz, żeby wyglądał. Zastanawiasz się pewnie, o co chodzi z tym całym tworzeniem planu, skoro wiesz, co chcesz przekazać swoim odbiorcom. Co jest istotne, jeśli chodzi o plan kursu online? Jest to usystematyzowany podział wszystkich treści i zagadnień, które zamierzasz poruszyć w swoim szkoleniu. Powinien mieć formę pisemną, dzięki czemu uzyskasz harmonogram, który pomoże Ci przy tworzeniu treści i nagrań do kursu. Plan pozwala uniknąć chaosu w całym procesie przygotowywania szkolenia.

Plan kursu, co powinien zawierać?

Przede wszystkim planowanie należy rozpocząć od spisu treści i jest to pierwszy element, który powinien mieć plan kursu. Podziel szkolenie na poszczególne części i wyszczególnij w nich wszystkie zagadnienia, które chcesz omówić. Możesz dodatkowo opisać je krótko, aby mieć pewność, że zakres tematyczny nie powieli się w innym miejscu. Kolejnymi składnikami planu kursu powinny być:

  • bibliografia, czyli materiały źródłowe, z których korzystałeś podczas tworzenia szkolenia, ważne szczególnie przy zagadnieniach teoretycznych;
  • infografiki oraz materiały pomocnicze, które pozwolą lepiej zobrazować trudne do wytłumaczenia tematy;
  • podsumowanie każdego działu, czyli zebranie wszystkich najważniejszych informacji, które pomogą lepiej zapamiętać przerabiany materiał;
  • ciekawe przykłady z życia, danej branży, rynku, pokazujące zastosowanie teorii w praktyce;
  • zestawy ćwiczeń i zadań do samodzielnego wykonania przez kursantów.

Kurs online, od planowania do tworzenia treści

Działanie bez planu w przypadku tworzenia kursu online może być nieopłacalne. Zmarnujesz swój czas, wracając stale do stworzonych treści, żeby upewnić się, czy nie powtarzasz danych zagadnień. Dlatego, jeśli zależy Ci na efektach swojej pracy, warto w pierwszej kolejności zainwestować chwilę i stworzyć plan. Wtedy bez problemu będziesz mógł zacząć działać! Platforma do tworzenia kursów online pomoże Ci w gromadzeniu niezbędnych materiałów i opracowanych już tematów. Takie rozwiązanie również znacząco ułatwi Ci dalszą pracę nad materiałem. Przekonaj się sam!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments