LMS WordPress – budowanie atrakcyjnej platformy e-learningowej
Jeśli etap tworzenia platformy e-learningowej jest jeszcze przed Tobą, zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze wybierz środowisko, które umożliwi Ci stworzenie strony dopasowanej do Twojej firmy. Masz dwie możliwości, jedną z nich jest zbudowanie własnego e-learningu w LMS WordPress i samodzielne hostowanie oprogramowania. Drugą natomiast jest wybór LMS SaaS, czyli gotowej platformy zlokalizowanej w chmurz w pełni przystosowanej do Twoich usług. Które rozwiązanie pozwoli Ci lepiej przygotować się do sprzedaży i zarządzania e-learningiem? Tak naprawdę to zależy od Twoich umiejętności i czasu, jakim dysponujesz. Decydując się na samodzielne budowanie platformy dla kursów na swojej stronie, będziesz potrzebował zarówno wiedzy z zakresu działania WordPressa, jak i cierpliwości, ponieważ cały proces tworzenia może zająć sporo czasu. Jako właściciel witryny będziesz miał pełne prawa do modyfikacji i wprowadzania zmian na stronie, ale pamiętaj, że z tym przywilejem wiążą się również obowiązki. Sam będziesz musiał kontrolować pracę serwera i wdrażać aktualizacje, które zagwarantują bezpieczeństwo. Jeśli wybierzesz LMS WordPress oparty na rozwiązaniu abonamentowym (SaaS), taką odpowiedzialność przejmuje za Ciebie usługodawca. Nie będziesz musiał martwić się kwestią poprawnego działania platformy i bezpieczeństwem danych użytkowników, tylko w pełni skupisz się na tworzeniu kursu i jego sprzedaży. Nadal będziesz mógł spersonalizować platformę, zadbać o jej wygląd, a także dostosować funkcje do swoich wymagań. Będziesz mógł w całości przeznaczyć swój czas na wybór elementów strony, tak aby pasowała wizualnie do Twojej marki, a nie na techniczne aspekty. Wybierając to rozwiązanie, będziesz mógł szybko zacząć sprzedawać swoje szkolenia, a Twoi kursanci trafią na platformę do e-learningu, na której niczego nie brakuje.
WordPress LMS – dostosowanie platformy do swoich wymagań
Jeśli chcesz zbudować platformę e-learningową na WordPressie we własnym zakresie, musisz zainstalować odpowiednią wtyczkę. Jest to rozszerzenie, które pozwoli Ci na wprowadzenie dodatkowych funkcji. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać wśród kilku różnych pluginów WordPress LMS, na przykład:
- LearnDash – to najpopularniejsza wtyczka, która zapewnia szereg opcji i modyfikacji.
- Tutor LMS – również sprawdzi się przy tworzeniu lekcji i kursów online. Umożliwia tworzenie certyfikatów dla uczestników szkolenia i w pełni zautomatyzowany proces ich wysyłki.
- WP Courseware – pozwala na tworzenie, publikowanie, sprzedaż oraz obsługę kursantów.
Takie rozwiązanie jest jednak dość czasochłonne i wymagać będzie od Ciebie pełnej obsługi na każdym etapie od tworzenia, aż po sprzedaż i ogólne zarządzanie całą witryną. Alternatywą, która pozwoli Ci szybciej rozpocząć działania nad własnym kursem i jego sprzedażą jest wybór gotowej platformy, np. takiej, jaką oferujemy w HashMagnet. To gotowe rozwiązanie, które w pełni możesz dopasować do swoich wymagań. Co więcej, taka platforma do tworzenia i sprzedaży kursów może być przygotowana dla Ciebie nawet w jeden dzień. Dużym plusem jest również brak limitów i prowizji, czyli cały zysk ze sprzedaży Twoich kursów trafia do Ciebie. To Ty decydujesz, ile materiałów chcesz umieścić na stronie, a jedyny koszt, jaki ponosisz to stała opłata abonamentu. Nie musisz przejmować się również stroną techniczną, bo ona leży po stronie usługodawcy, jednak w razie potrzeby zawsze możesz skorzystania z pomocy specjalistów.
LMS WordPress – pełna personalizacja strony i wyglądu platformy e-learningowej
Chcąc poprawić wygląd platformy e-learningowej stworzonej w swoim LMS WordPress, możesz skorzystać z dostępnych i darmowych motywów. To gotowe rozwiązania, dzięki którym wdrożysz niezbędne zmiany. Na podobnej zasadzie działa gotowa platforma do tworzenia i sprzedaży kursów. Dużym plusem tego rozwiązanie jest fakt, że nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, ponieważ platforma ma wbudowany edytor wizualny. Co to oznacza w praktyce? Wystarczy, że wybierzesz gotowy element i za pomocą funkcji drag&drop umieścisz go na swojej witrynie. Masz do wyboru również wiele szablonów, a każdy z nich bez problemu dopasujesz do swojej wizji. Możesz tworzyć dowolne struktury, łączyć i zmieniać różne detale jak koszyk, stronę zamówienia, czy wizualizację produktów. W prosty sposób edytujesz nagłówki oraz stopkę, dzięki czemu cała platforma nabierze charakteru Twojej marki. Decydując się na nasze rozwiązanie, możesz liczyć na wsparcie techniczne na każdym etapie przystosowywania witryny. Co więcej, jeśli wolisz poświęcić czas na tworzenie treści szkoleń, możesz zlecić nam dopasowanie szablonu strony do Twoich wytycznych. Podsumowując, sam możesz zająć się tworzeniem platformy e-learningowej. Musisz jednak zarezerwować na to sporo czasu i zdobyć wiedzę, która umożliwi Ci przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów do sprzedaży kursów. Natomiast, jeśli zależy Ci na prostej obsłudze, wsparciu i łatwym dopasowaniu wyglądu platformy do swoich potrzeb zgłoś się do nas!