blog

Co powinien zawierać kurs online? Uniwersalna checklista

Co powinien zawierać kurs online Uniwersalna checklista

Aby kurs online był przydatny, wartościowy i intuicyjny dla osób, które go zakupiły, musi składać się z określonych elementów. Oczywiście wiele zależy od rodzaju i tematyki kursu, jednak możemy wyróżnić kilka aspektów uniwersalnych. Co powinien zawierać kurs online? Sprawdź naszą checklistę!

Spis treści:

  1. Opis kursu online wraz ze strukturą
  2. Materiały edukacyjne i multimedialne
  3. Wsparcie techniczne
  4. FAQ
  5. Ocena postępów
  6. Zadania i ćwiczenia

Opis kursu online wraz ze strukturą

Podstawowym elementem każdego kursu online jest jego opis wraz z rozpisaniem struktury szkolenia. Opis powinien zawierać zarówno informacje o samym autorze, jak i kursie. Zawrzyj w nim wszystkie szczegóły, które są istotne z punktu widzenia potencjalnego klienta. To twoja wizytówka, a jednocześnie miejsce na wykorzystanie języka korzyści. Nie zapomnij również o opisaniu celu kursu i efektów, które gwarantuje.

Materiały edukacyjne i multimedialne

Jakie są najważniejsze elementy kursu online? Oczywiście te merytoryczne! Dlatego każde szkolenie poza głównymi lekcjami powinno zawierać również dodatkowe materiały edukacyjne i multimedialne, dzięki którym użytkownik będzie mógł jeszcze lepiej zrozumieć poszczególne zagadnienia i zyskać szerszy kontekst.

Wsparcie techniczne

Każdy kurs online może po prostu przestać działać. Mogą wystąpić również inne problemy, na które nie masz wpływu. Z tego powodu na platformie powinno funkcjonować dedykowane wsparcie techniczne na wypadek podobnych sytuacji.

FAQ

Zestaw najczęstszych pytań i odpowiedzi to absolutne must have każdego kursu online. Dzięki niemu oszczędzisz sobie odpowiadania na szereg zapytań od zainteresowanych klientów i znacznie przyspieszysz proces zakupowy, ponieważ użytkownicy od razu znajdą rozwiązanie kwestii, która ich nurtuje.

Ocena postępów

Ciekawą i rekomendowaną funkcjonalnością, którą zdecydowanie warto wdrożyć w autorskim kursie online, jest ocena postępów. Działa ona motywująco na użytkowników oraz świetnie urozmaica panel.

Zadania i ćwiczenia

Co powinien zawierać kurs online poza elementami powyżej? Oczywiście całe mnóstwo rzeczy, jednak ostatnią, na którą chcielibyśmy zwrócić twoją dzisiejszą uwagę, są różnego rodzaju zadania i ćwiczenia dla kursantów. Dzięki nim skutecznie utrwalą oni zdobytą wiedzę oraz przetestują konkretne zagadnienia na przykładach.

Zastanawiasz się, jak stworzyć kurs online, aby był on wartościowy i efektowny? W takim razie gorąco zachęcamy cię do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością udzielimy ci fachowej porady i wesprzemy w zakresie przygotowywania autorskiego kursu!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments