blog

Co to projekt strony internetowej?

Co to projekt strony internetowej

Projekt strony internetowej – czym jest?

Jeśli prowadzisz własny biznes lub planujesz jego otwarcie, jest kilka elementów, które są niezbędne z punktu widzenia rozwijania działalności. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednio zaprojektowana strona internetowa. Projekt własnej witryny to pierwszy krok w celu jest stworzenia, dlatego warto dowiedzieć się, czym właściwie jest.

Projekt strony internetowej to bowiem szablon, który uwzględnia wszystkie funkcjonalności witryny. Jest swego rodzaju makietą i posiada określoną budowę, dzięki której użytkownik strony będzie mógł korzystać z niej intuicyjnie.

Projekty strony internetowej – podstawowe elementy składowe

Każdy projekt strony internetowej powinien zakładać elementy składowe, które są niezbędne z punktu widzenia późniejszej funkcjonalności witryny. Warto podkreślić, że niektóre elementy są absolutną podstawą, a ich brak może wywołać w użytkowniku dezorientację i irytację. Z czego zatem przede wszystkim składają się projekty strony internetowej? Wyróżnić możemy:

 1. nawigacja, menu;
 2. logo/header;
 3. stopka i nawigacja stopki;
 4. slider/karuzela;
 5. sekcja z formularzem kontaktowym;
 6. sekcja tekstowa wraz z frazami SEO;
 7. style nagłówków;
 8. hover;
 9. zdjęcie z paralaksą;
 10. nagłówek z rozwinięciem tekstowym
 11. przycisk call to action (CTA).

To oczywiście nie wszystkie elementy, które składają się na projekt witryny, jednak bezsprzecznie są to funkcjonalności must have.

Projekt strony internetowej – funkcjonalność z punktu widzenia użytkownika

Warto wiedzieć, że projekty strony internetowej są wykonywane nie tylko po to, aby właściciel witryny mógł ocenić jej wygląd i strukturę, ale również po to, aby sprawdzić funkcjonalność strony pod kątem użytkowników. Tego typu działania profesjonalnie określa się audytem UX/UI, który ma na celu weryfikację przejrzystości strony. Dobrze wykonany projekt strony internetowej pozwoli z góry ocenić, czy witryna będzie przyjazna dla użytkowników oraz umożliwi wyłapanie ewentualnych niedociągnięć.

Strona internetowa – projekt od A do Z

Wiele osób uważa, że projekt strony internetowej wcale nie jest im potrzebny i wolą od razu przejść do wdrożenia witryny. To oczywiście błędny tok myślenia, ponieważ na etapie projektowania strony można dostrzec szereg błędów i zaplanować konkretne poprawki. Warto zatem podejść do tej kwestii z odpowiednim zaangażowaniem. Pamiętaj również, że twoją najważniejszą wizytówką w sieci jest właśnie strona internetowa. Projekt witryny i jego realizację warto zatem oddać w ręce doświadczonych specjalistów.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments