blog

Program partnerski

afiliacja

Cześć! Jeśli jesteś twórcą internetowym, na pewno czujesz, jak fajnie byłoby mieć choć nieduży dochód ze swojej twórczość, bloga, strony, kanału. Potwierdzam – tak, to miłe :). Zwłaszcza, jeśli nie trzeba się pakować w „ten cały e-commerce”, zakładanie firmy… Można zarabiać, realizując swoją pasję. Jak to możliwe?

Właśnie dla takich celów wymyślono programy partnerskie, takie jak program partnerski HashMagnet.

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest program partnerski, jak wygląda sieć afiliacyjna i jak możesz zarabiać z HashMagnet w ramach programu. Pokażemy także, jak mądrze reklamować partnerskie produkty i usługi na stronach internetowych jako wydawca, by Twoje prowizje ze współpracy w ramach programu były jeszcze wyższe.

Zapraszam do lektury!

Program partnerski – co to jest?

Nasi klienci od dawna biorą udział w Programie Partnerskim HashMagnet, w ramach którego mogą zdobywać nagrody pieniężne, polecając nasze usługi. W ostatnich tygodniach pojawiło się jednak wiele pytań, w tym: jak polecać, by było to skuteczne? Dziś na te pytania odpowiadamy, pokazując także inne programy partnerskie i ich zalety.

Programy partnerskie obecnie wdraża wiele firm oferujących różnego rodzaju usługi, a kilka z nich wręcz na tym zbudowało swoją potęgę.

Przykład: Pamiętasz jak Twoi znajomi udostępniali kody na przejazdy usług ride-sharingowych? Jak zapraszali Cię do skorzystania z AirBnb planując wakacje? Zapewne dołączyli właśnie do jednego z tych programów partnerskich. Jeśli weszli w program partnerski, weszli w buta marketingowca i pracują dla reklamodawców – ale także na swój rachunek. Nie znaczy to jednak, że chcieli Cię naciągnąć, nawet tak nie myśl :).

Dobry program partnerski zakłada, że zyskują wszystkie strony transakcji. W przypadku współpracy z branżą turystyczną – marka zyskuje klienta, Ty kupujesz produkt lub usługę od reklamodawców, której i tak potrzebujesz, a osoba polecająca zazwyczaj ma możliwość zyskania darmowych przejazdów czy środków do wykorzystania na wakacje jako forma podziękowania za dobre owoce współpracy z marką i uczestniczenie w programie partnerskim. Trzy plusy w jednym równaniu.

Spójrzmy na wspomniany przypadek serwisu AirBnb, który pozwala wynajmować krótkoterminowo nieruchomości. Mechanizm ich programów partnerskich polega na tym, że osoba polecająca portal niejako „robi reklamę” w ramach programu, w zamian otrzymując środki pieniężne na wakacje. Firma zyskuje nowych użytkowników swoich usług i może zarabiać, powiększając swój potencjał. Nowi użytkownicy zaś otrzymują zniżki, by mieć szansę spróbować nowych usług. A więc też zarabiają, w charakterze wydawcy otrzymując prowizje w postaci rabatów na ofertę. Jak widać, nie ma tu strat u żadnej ze stron – to oznaka dobrze skonstruowanego programu partnerskiego.

Podobnie działa Program Partnerski HashMagnet, który oferujemy naszym klientom. Jeśli jeszcze do niego nie dołączyłeś/łaś to zapraszamy tutaj. Dzięki niemu każdy zadowolony Klient może otrzymać prowizję, jeśli za jego poleceniem z naszych usług skorzystają kolejni użytkownicy. Prowizja to konkretne środki finansowe, które można wypłacić (po uzbieraniu kwoty powyżej 100 zł) lub przeznaczyć na sfinansowanie wykupionych usług lub zakup nowych. Nie szukaj innych programów – już dziś zacznij zarabiać z HashMagnet!

Przykład: Jeśli już masz u nas wykupiony hosting i zdecydujesz się na przystąpienie do programu partnerskiego, dzięki zarobionym na afiliacji środkom kolejny rok hostingu może być darmowy!

W ramach nasze programu partnerskiego, możesz polecać szereg różnych usług oferowanych pod marką HashMagnet. Jak choćby nasze gotowe sklepy internetowe, system do tworzenia kursów online czy pakiety startowe dla twórców. Pełną listę wraz z prowizjami znajdziesz na naszej stronie – Program Partnerski HashMagnet

Okej, ale jak zacząć? Jak skutecznie działać, by konto w Programie Partnerskim zgarniało kolejne profity? Jak wypłacić uzbieraną prowizję? Wszystko po kolei!

Program partnerski – jak zacząć?

#1 Krok pierwszy – rejestracja

Każda osoba, która chce zbierać prowizje za polecanie naszych usług powinna w pierwszej kolejności zarejestrować się w Programie Partnerskim. To nasza mini sieć afiliacyjna – Twoje indywidualne konto, skąd będziesz czerpać wiedzę o naszych produktach i efektach Twoich działań promocyjnych. Program partnerski nie jest związany z podpisywaniem papierowej umowy i nie obliguje Cię do dostarczania regularnie nowych klientów, co zakładają niektóre nieprzyjazne programy partnerskie.

Po zalogowaniu otrzymasz automatycznie wygenerowany, indywidualny link afiliacyjny, przypisany do Twojego konta wydawcy – gdyż od tej chwili staniesz się wydawcą naszej oferty (to taki żargon branżowy). Uzyskasz informację o uzbieranych środkach, a także listę transakcji dokonanych z wykorzystaniem swojego linku afiliacyjnego. Każdy dobry program partnerski ma swoją sieć afiliacyjną, system gdzie zakładasz konto. To miejsce, w którym na bieżąco możesz sprawdzać skuteczność swoich działań. U nas jest ono intuicyjne w obsłudze i nie sprawia kłopotów.

Link afiliacyjny Programu Partnerskiego HashMagnet – to unikatowy adres internetowy, który generujemy dla Ciebie. Link kieruje na stronę www oferty HashMagnet, ale zawiera zaszyfrowane dane Twoje jako naszego wydawcy (czyli osoby polecającej nasze usługi).  Jeśli ktoś wejdzie w naszą ofertę przez przypisany Tobie link partnerski, licznik odnotuje jego wejście z użyciem pliku cookie. Jeśli z tego samego linka dokona płatności za usługę – prowizja natychmiast zasili Twoje konto partnerskie. Dobre programy partnerskie właśnie w ten sposób działają. Wszyscy korzystają!

#2 Krok drugi – polecanie usług

Jesteś już aktywnym członkiem naszego Programu Partnerskiego – gratulacje, jesteś zwycięzcą! Ale prawdziwa wygrana (taka pieniężna) dopiero przed Tobą, a na nią można zapracować na kilka sprawdzonych sposobów, z których każdy wykorzystuje Twój osobisty link do zgarniania prowizji w naszym programie partnerskim:

Umieszczenie linku w artykule na Twoim blogu

Skoro już jesteś klientem HashMagnet istnieje spora szansa, że… masz bloga, prawda? ;) W Twoim przypadku napisanie artykułu, w którym umieścisz swój link afiliacyjny jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na korzyść w naszym programie partnerskim. Szczególnie, jeśli zadbasz o odpowiednie SEO takiego artykułu i sprawisz, że tekst będzie regularnie odwiedzany przez nowych odbiorców. Wtedy wejście w program naprawdę się opłaca.

Jednak nie może to być byle jaki tekst. Tutaj liczy się również kontekst oraz siła Twojej marki osobistej. To oznacza, że Twoi czytelnicy chętniej skorzystają z polecenia, jeżeli wpis na blogu jest dostosowany do produktu, jaki chcesz zareklamować, gdy wchodzisz w program partnerski. Pamiętaj też, że inni blogerzy mogą korzystać z innych programów i konkurować o Twoich odbiorców – dbaj więc, by regularnie wracali do Ciebie po wartościowe treści i regularnie dostarczali Ci prowizje.

Przykład: Gdy wchodzisz w program partnerski związany z blogowaniem, link reklamodawcy może nie zadziałać najlepiej, jeśli, mając stronę internetową z przepisami, umieścisz go obok przepisu na schabowego. Oczywiście, nie mamy nic do schabowych, ale link partnerski do usługi hostingu czy gotowych sklepów zdecydowanie wzbudzi większe zainteresowanie, wygeneruje częstszą klikalność i pozwoli Ci lepiej zarabiać, jeśli umieścisz go we wpisach związanych z blogowaniem, w dodatku – we wpisach dających odbiorcy wartość!

Może być to artykuł, w którym opiszesz kulisy swojej blogowej pracy, korzyści jakie daje Ci tworzenie bloga czy zestaw narzędzi i usług, z których korzystasz do tworzenia treści.

Zobacz jak swoje artykuły napisały dwie osoby, które nas polecają skutecznie:

Ania Maluje – Ile kosztuje blog?

Jest Rudo – Gdzie założyć bloga?

Jeśli chcesz mieć realne zarobki w programach partnerskich, potraktuj lekturę tych wpisów jako solidną lekcję skutecznego marketingu opartą nie o wciskanie produktów, ale o dawanie wartości odbiorcy i łączenie go prostą drogą z produktem, którego i tak potrzebuje – pamiętasz wyznacznik dobrych programów partnerskich, o których była mowa wcześniej?

Umieszczenie baneru reklamodawcy na stronie

Innym sposobem, który działa skutecznie i pozwala zarabiać niemało na programach partnerskich, jest umieszczenie informacji w formie baneru na blogu (w ramach naszego programu możesz poprosić o przygotowanie grafiki specjalnie dla Ciebie). Baner możesz umieścić w sidebarze (pasek boczny bloga) obok innych informacji: o Tobie, o Twoich mediach społecznościowych, kategoriach itp. Nie narzucasz bezpośrednio informacji o marce swoim odbiorcom, ale długofalowo budujesz jej świadomość jako wydawca. Kiedy jeden z Twoich Czytelników będzie rozważał założenie bloga lub jego przeniesienie na inne serwery, może pomyśleć – „hej, przecież na moim ulubionym blogu była informacja o tym gdzie warto to zrobić”. Jedno kliknięcie i prowizja za uczestnictwo w naszym programie partnerskim trafi na Twoje konto.

Media społecznościowe a programy partnerskie

Każdy twórca, który prowadzi bloga, najczęściej dysponuje jeszcze kanałami mediów społecznościowych, które uzupełniają komunikację z odbiorcami. Facebook, Instagram, Twitter i inne platformy społecznościowe pozwalają Ci tworzyć mniej skomplikowane, krótsze treści, które docierają do tysięcy osób. Może być to idealne miejsce, by raz na jakiś czas polecić produk czy usługę w ramach afiliacji, dodając swój link afiliacyjny do takiego komunikatu. Ważne! Nie rób tego zbyt często, bo zanudzisz i zniechęcisz swoich odbiorców. A wtedy nawet najlepszy program partnerski nie pomoże Ci zarobić wysokiej prowizji.

Link w stopce strony www

Nie jest to najlepsze miejsce do umieszczania linków afiliacyjnych, ale twórcy bardzo często pokazują w tym miejscu z jakich rozwiązań technicznych korzystają. I tu, w ramach uczestnictwa w programach partnerskich umieszczają link do firmy, na której serwerach dany blog funkcjonuje. To też jest element budowania świadomości marki, która w długofalowym ujęciu może zaowocować spontanicznym przekierowaniem użytkownika do skorzystania z polecanych przez Ciebie usług. A o to w programie partnerskim chodzi – by obie strony mogły zarabiać!

Bieżąca komunikacja ze znajomymi

Nic nie działa tak dobrze jak osobista rekomendacja. Wie o tym każdy, kto wszedł już w program partnerski. To na poleceniach 1:1 możesz się dorobić największych kwot miesięcznie z prowizji za zakupy usług. Kiedy otrzymasz od znajomego zapytanie o hosting, serwery i inne, podeślij link partnerski. A gdy w mediach społecznościowych zobaczysz takie pytanie – zrób to samo, działaj proaktywnie. Spośród wielu innych odpowiedzi ktoś może skorzysta z Twojej rekomendacji, tym samym powiększając kwotę na Twoim koncie w programie partnerskim.

Ile można zarobić w programie partnerskim?

Aby zobrazować możliwości warto się przyjrzeć kilku przykładom.

Wyjściowy procent prowizji dla użytkowników Programu Partnerskiego HashMagnet to 40% wartości pozyskanego zamówienia . A zatem polecając Pakiet Startowy Blogera zdobywasz 40% prowizji ze 199 zł. Twój zysk to w tym przypadku 79,60 zł z vat. Dziesięć takich poleceń i kwota robi się już sympatyczna :). Tak samo jest w przypadku sklepu. To kompleksowe rozwiązanie do tworzenia sklepów internetowych ma cenę wyjściową od 59 zł za miesiąc korzystania z jego podstawowej wersji, a wersji pro – 99 zł. Dodatkowo, na starcie należy uiścić opłatę startową w wysokości 99 zł. Prowizja dla partnerów jest naliczana więc od kwoty 198 zł i wynosi 79,20 zł. A wyobraź sobie polecenie tego rozwiązania dziesięciu klientom! Nasza wysokość prowizji w porównaniu do innych programów partnerskich to powód do dumy, bo dajemy prawdziwy zysk. Jeśli włożysz odrobinę wysiłku w reklamę, wysokość prowizji będzie spora – wreszcie zaczniesz zarabiać pieniądze na swojej pasji!

Polecana usługa Pakiet Startowy Blog (kwoty z vat) Hosting WP Expert Sklep Pro (kwoty z vat)
Koszt usługi 199 zł 749 zł 198 zł
Wysokość prowizji (40% kwoty zamówienia) 79,60 zł 299,6 zł 79,20 zł
Wysokość prowizji przy 5 poleceniach 398 zł 1498 zł 396 zł
Wysokość prowizji przy 10 poleceniach 796 zł 2996 zł 792 zł

Podsumowanie

Ok, ale ile z tego będę naprawdę mieć, jeśli wejdę w wasz program partnerski? Sporo zależy od Twojego zaangażowania oraz społeczności, jaką wokół siebie gromadzisz, ale niemal każdy uczestnik programu partnerskiego jest w stanie zarobić. Ile?

Nie możemy zdradzać konkretnych stawek i osób, ale jedna z najaktywniejszych osób, która weszła w nasz program partnerski, zarobiła już prawie 10 000 złotych. Za to pojedziesz na wymarzony urlop! Super opcja jak na jeden program partnerski, prawda?

Klienci potwierdzają naszą jakość – poleceniami, słowami uznania. Polecacie HashMagnet niezależnie od zarobku po wejściu w program partnerski – dzięki! Uczestnictwo w Programie Partnerskim sprawia, że nasza wdzięczność nabiera odczuwalnych kształtów – pozwala zarabiać i to nieraz niemało, rzetelnie prowadząc stronę internetową i angażując się w program partnerski. Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pozwoli poczuć tę wdzięczność jeszcze lepiej :).

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dawid543
dawid543
2 lat temu
Ocena :
     

Cześć. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak programy partnerskie. Jak zarabiać na takim układzie, jeśli nie mam bloga? Czy to w ogóle możliwe?