blog

Jak przyspieszyć działanie strony na wordpress?

Jak przyspieszyć działanie strony na wordpress

Optymalizacja wordpress – co spowalnia witrynę?

Na wstępie zastanówmy się, co wpływa na szybkość witryny wordpress. Optymalizacja jest niezbędna przede wszystkim, gdy wystąpi:

  • Problem z backend’em, czyli kwestii związanych z prawidłowym działaniem hostingu.
  • Problem z frontend’em, czyli kwestii związanych z projektem strony. Wyróżnić tu możemy szereg mniejszych czynników: np. nieoptymalizowane pluginy, kod czy źle dobrany szablon.

Niezależnie od tego, który problem wystąpi u ciebie, pamiętaj, że optymalizacja wordpress jest konieczna i zdecydowanie nie warto z nią zwlekać, ponieważ wówczas możesz stracić wielu potencjalnych klientów.

WordPress – optymalizacja. Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego szybkość działania strony internetowej jest tak istotna? Możemy wyróżnić kilka najważniejszych powodów.

  • Pozycja w wyszukiwarce – nie każdy wie, że optymalizacja wordpress wpływa na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce. Dla algorytmów Google szybkość ładowania strony to jedna z najistotniejszych kwestii przy ustalaniu pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania.
  • Doświadczenie użytkownika – odbiorcy oczekują od strony internetowej szybkiego ładowania i możliwości sprawnego poruszania się po witrynie. Jeśli twoja strona ładuje się wolniej, niż w 3 sekundy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik ją opuści.
  • Urządzenia mobilne – czy wiesz, że obecnie ponad 50% użytkowników korzysta ze stron internetowych z poziomu telefonu? Właśnie dlatego tak istotne jest szybkie ładowanie się witryny na wordpress. Optymalizacja jest tutaj kluczowa, ponieważ odbiorcy mobilni mają często o wiele wyższe oczekiwania co do sprawności strony.

Optymalizacje wordpress – jakie działania warto wdrożyć?

Aby wykonać optymalizacje wordpress, możesz podjąć szereg działań. Przede wszystkim postaw na jakościowy hosting i zainstaluj wtyczkę pamięci podręcznej. Dodatkowo zdecydowanie warto zoptymalizować wszystkie zdjęcia i lazy loading oraz ograniczyć liczbę wykorzystywanych pluginów. Pamiętaj również, aby regularnie czyścić bibliotekę z multimediów i nie hostować materiałów wideo bezpośrednio na serwerze. Dzięki temu optymalizacja wordpress nie będzie potrzebna zbyt często.

Skuteczna optymalizacja wordpress

Jeśli interesuje cię skutecznie i sprawnie przeprowadzona optymalizacja wordpress, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością wesprzemy cię w tym zakresie, ponieważ efektywne optymalizacje wordpress to jedna z naszych specjalizacji. Zadbaj o szybkość ładowania swojej strony i już dziś umów się na rozmowę z nami!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments