blog

Jak wybrać domenę dla sklepu internetowego? Podpowiadamy!

Jak wybrać domenę dla sklepu internetowego Podpowiadamy

Jednym z najważniejszych etapów w tworzeniu sklepu internetowego jest wybór domeny. Zadanie to nie należy do najprostszych, trzeba jednak podejść do niego z należytym zaangażowaniem. Jaka domena dla sklepu internetowego będzie odpowiednia i jak ją wybrać? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Spis treści:

  1. Eksperymentuj z nazwą sklepu
  2. Sprawdź dostępność domeny
  3. Postaw na domenę prostą i łatwą do zapamiętania
  4. Weź pod uwagę kwestię pozycjonowania!
  5. Wybierz unikalność

Eksperymentuj z nazwą sklepu

Wciąż zastanawiasz się, jaka domena dla sklepu internetowego będzie najlepsza w twoim przypadku? Oczywiście taka, które dobrze wpisze się w główne założenia twojego biznesu i będzie z nim spójna. Nie bój się zatem eksperymentować i szukać w tym zakresie idealnego kompromisu, czyli połączenia nośnej nazwy z sercem twojej marki.

Sprawdź dostępność domeny

Pamiętaj również, że nie każda domena, którą sobie wymarzysz, będzie dostępna. W sieci funkcjonują bowiem tysiące stron internetowych, które mogły zarezerwować twoją domenę wcześniej. Jeśli okaże się, że wybrana przez ciebie domena jest już zajęta, spróbuj dodać do niej myślnik lub zmień rozszerzenie.

Postaw na domenę prostą i łatwą do zapamiętania

Biorąc pod uwagę powyższe pamiętaj jednocześnie, aby nie przesadzić ze zbytnim rozbudowaniem czy udziwnieniem domeny. Docelowo ma być ona prosta i łatwa do zapamiętania, aby twoi potencjalni klienci bez problemu wracali do sklepu. Jeśli wszystkie proste kombinacje domen są zajęte, po prostu wybierz inną nazwę. Lepiej bowiem zmienić nazwę całego sklepu, niż kupić domenę, która będzie trudna do zapamiętania.

Weź pod uwagę kwestię pozycjonowania!

Dobra domena dla sklepu internetowego to taka, która została wybrana z myślą o późniejszym pozycjonowaniu, czyli możliwie najlepszym wyświetlaniu się witryny wśród organicznych wyników wyszukiwania. Zanim ostatecznie dokonasz zakupu domeny, skonsultuj tę kwestię ze specjalistą, aby mieć pewność, że marketing SEO nie będzie w twoim przypadku utrudniony.

Wybierz unikalność

Staraj się rezygnować z takich nazw domen, których jest już w sieci zbyt wiele. W tym przypadku zdecydowanie lepiej postawić na unikalność, ponieważ dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji i łatwiej zbudujesz świadomość swojej marki wśród potencjalnych klientów.

Masz już wybraną nazwę dla swojego sklepu internetowego, ale zastanawiasz się, gdzie zarejestrować domenę? W takim razie serdecznie zapraszamy cię do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością pomożemy ci w tej kwestii!

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments