blog

Jak sprzedać ebooka bez działalności?

Jak sprzedać ebooka bez działalności?

Wydawanie e-booków stało się ostatnio bardzo popularne, jednak nie każdy wie, w jaki sposób można je opublikować. Zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada się własnej działalności gospodarczej. W przypadku przedsiębiorców sprawa jest nieco prostsza, ponieważ wystarczy wystawiać faktury, a sprzedaż rozliczać w podatku dochodowym. Jak jednak wygląda sprzedaż ebooka bez działalności?

Spis treści:

  1. Jak wygląda sprzedaż ebooka bez działalności?
  2. Sprzedaż ebooka bez działalności – wydawnictwo e-booków
  3. Jak wygląda dystrybucja e-booka?
  4. A co jeśli nie chcesz zakładać sklepu internetowego?

Jak wygląda sprzedaż ebooka bez działalności?

Jeśli do tej pory w tworzeniu własnego ebooka blokowała cię myśl o zakładaniu działalności gospodarczej i tworzeniu własnego sklepu internetowego, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Wcale nie potrzebujesz tego wszystkiego, aby twoje dzieło ukazało się na rynku. Obecnie sprzedaż ebooka bez działalności jest, jak najbardziej możliwa i coraz częściej praktykowana. Aby znacząco przybliżyć cię do celu i usprawnić cały proces, polecamy ci między innymi skorzystanie z wydawnictwa, które specjalizuje się właśnie w e-bookach.

Sprzedaż ebooka bez działalności – wydawnictwo e-booków

Wydawnictwo e-booków postało dla ludzi takich jak ty, czyli dla wszystkich tych, którzy chcieliby pokazać swoje dzieło światu, ale nie wiedzą, od czego zacząć, ponieważ nie posiadają własnej działalności gospodarczej. Skorzystanie z usługi takiego wydawnictwa sprawia, że wiele zadań możesz oddelegować i nie martwić się kwestiami technicznymi oraz tymi związanymi z biurokracją. Gdy twój e-book będzie gotowy, wystarczy, że skontaktujesz się z wydawnictwem i wspólnie dobierzecie najdogodniejszy dla ciebie plan działania. Każde dzieło, zanim trafi do czytelnika, powinno zostać dokładnie sprawdzone i ewentualnie skorygowane. Usługę tą zleci w twoim imieniu wydawnictwo tak, aby wykluczyć wszystkie ewentualne błędy gramatyczne, stylistyczne i ortograficzne. Wydawnictwo pomoże ci również zadbać o ewentualne grafiki oraz o dobór przyciągającej wzrok okładki, a także o właściwy skład, czyli o to, jak w finalnej wersji prezentować się będzie twój e-book. Robiąc to wszystko samodzielnie, nie tylko poświęciłbyś na to o wiele więcej czasu, ale i pieniędzy. Dzięki takiej współpracy płacisz za wszystko tylko raz, a cena uzależniona jest od nakładu pracy, jaki włożony został w dzieło przed wypuszczeniem go na rynek.

Jak wygląda dystrybucja e-booka?

Oczywiście samo wydanie e-booka to dopiero początek. Najtrudniejsza w tym wszystkim jest dystrybucja i odpowiedni marketing, który zachęci ludzi do zakupu. Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem wydaje się własny sklep internetowy. Pamiętaj, że możesz prowadzić sprzedaż również bez zakładania działalności, w ramach tak zwanej działalności nierejestrowanej. Od lipca 2023 roku obowiązuje limit 2700 złotych brutto. Jeśli będziesz monitorować sprzedaż i nie przekraczać tej miesięcznej kwoty, nie musisz rejestrować działalności.

A co jeśli nie chcesz zakładać sklepu internetowego?

Rozumiemy twoje obawy związane z założeniem i nadzorowaniem własnego sklepu internetowego. Jeśli uważasz, że to dla ciebie zbyt wiele na początku twojej e-bookowej przygody, możesz skorzystać ze wsparcia znanych portali, takich jak Amazon, które umożliwiają sprzedaż e-booków za ich pośrednictwem. Zyskujesz pewność, że wszystko przebiegać będzie bez komplikacji, a ty jedynie płacić będziesz musiał ustalony % od sprzedaży każdego egzemplarza.

Pamiętaj jednak o tym, że wydawnictwo e-booków to doskonała propozycja dla każdego twórcy, który marzy o opublikowaniu swojego dzieła. W ten sposób rozpoczniesz sprzedaż nawet bez zakładania działalności.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments