blog

Jak określić cenę swojego ebooka? To należy wziąć pod uwagę

Jak określić cenę swojego ebooka

Napisanie ebooka to już ogromny krok, ale na tym jeszcze nie koniec. Gdy powstanie już ostatnie zdanie i postawisz kropkę, koniecznie musisz zacząć zastanawiać się nad tym, co dalej. Pod uwagę musisz wziąć nie tylko cały proces kampanii marketingowej, ale i wycenę swojej pracy. Nie wiesz, ile powinien kosztować twój ebook i jak określić jego wartość? Podpowiadamy, jak to zrobić, aby dobrze na nim zarobić i szanować swój zainwestowany w to czas.

Spis treści:

  1. Jaką tematykę porusza? To istotne, gdy zastanawiasz się, jak wycenić ebooka
  2. Jak wycenić ebooka w zależności od jego zaawansowania i grubości?
  3. Jak wycenić ebooka eksperckiego?

Jaką tematykę porusza? To istotne, gdy zastanawiasz się, jak wycenić ebooka

Dotarłeś do momentu, w którym nie pozostaje już nic innego, jak wydać swoje dzieło. Nadal jednak nie zadecydowałeś o tym, jaka cena będzie uczciwa, zachęcająca do zakupu, a jednocześnie odpowiadająca nakładowi pracy, jaki w nie włożyłeś. Jak wycenić ebooka, aby mieć pewność, że to dobra propozycja? W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, jaką tematykę on porusza. Czy są to wiadomości aktualne lub uniwersalne, które mogą być przydatne każdemu? Jeśli tak, to logiczne, że cena powinna być nieco wyższa, niż w przypadku na przykład opowiadania w formie ebooka.

Jak wycenić ebooka w zależności od jego zaawansowania i grubości?

Pamiętaj o tym, że obszerność twojego ebooka nie świadczy o jego jakości. Nawet jeśli napisałeś jedynie 30 stron, ale jest to świetnie skondensowana wiedza, możesz wycenić go tak samo, jak wyceniłbyś dłuższy zbiór. Krótkie ebooki, które zawierają natomiast łatwe do wyszukania, wręcz odtwórcze treści, z reguły wyceniane są najniżej, w granicach 20/30 złotych. Autorski ebook, który proponuje oryginalne rozwiązania, o które trudno w internecie, oczywiście powinien kosztować drugie tyle.

Jak wycenić ebooka eksperckiego?

Zdarza się i tak, że dana osoba napisze ebooka eksperckiego, który jest na bardzo wysokim poziomie, poparty jest autorskimi badaniami i obserwacjami, a także zawiera w sobie wiele przydatnych informacji, porad i rozwiązań, które dotyczą danego zagadnienia. Takie ebooki często tworzone są przez osoby z doświadczeniem, które w danym temacie mają wiele do powiedzenia i są to informacje rzetelne. W przypadku takich publikacji warto wyceniać się o wiele wyżej. Normą w przypadku ebooków tego typu są kwoty przekraczające 150 złotych.

Wydanie ebooka wcale nie musi być takie skomplikowane! Sprawdź koniecznie, jak zrobić to krok po kroku, a także, w jaki sposób wyceniać swoją wykonaną pracę.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments