blog

7 wtyczek WordPress dla początkującego blogera

Rozpoczynając swoją przygodę z blogowaniem na platformie WordPress otwierasz sobie drogę do tysiąca możliwości. Jednak tak bogaty wybór może być często paraliżujący, dlatego dziś mamy dla Ciebie propozycję dziesięciu ciekawych wtyczek do WordPressa, które warto zainstalować w pierwszej kolejności.

Na przestrzeni wielu lat funkcjonowania WordPress stał się nie tylko niezależną platformą do tworzenia treści, o którą opierają się miliony stron internetowych całego świata, ale także spójnym ekosystemem: szablonów, programów zintegrowanych z WP czy właśnie także wtyczek. Jest ich już ponad 50 tysięcy, także nic dziwnego, że czasem można się w nich pogubić.

Co istotne – nie musisz mieć zbyt wielu wtyczek, by blog działał. Czasem ich nadmiar może wręcz szkodzić i doprowadzić do różnych usterek Twojej strony. Ważne jest, by wtyczki dobierać zgodnie z Twoimi potrzebami oraz celami, które poprzez bloga chcesz realizować. Jest jednak uniwersalny zestaw wtyczek, które mogą przydać się każdemu. Wiemy, bo sami ich używamy większości z nich na swoich blogach.

Instant Articles for WP

Od kilku lat Facebook oferuje opcję uproszczonego wyświetlania witryny w ramach swojej aplikacji mobilnych. Pozwala to użytkownikom w szybszy i wygodniejszy sposób zapoznać się z zawartością Twoich tekstów. Wspomniana wtyczka pozwala tę funkcję uruchomić. Minusem może być fakt, że Facebook wyświetla reklamy w ramach Instant Articles.

Public Post Preview

Wtyczka idealna dla twórców, którzy tworzą wpisy sponsorowane dla marek. Pozwoli Ci ona wysyłać materiały do akceptacji klientowi bez jego publikacji, bez generowania plików .pdf ze strony – klient będzie miał podgląd treści wyświetlany na Twojej witrynie, w dokładnie takiej samej formie jak opublikowany tekst. To często najwygodniejszy sposób na akceptację treści z partnerem biznesowym. Ważna uwaga – wygenerowany w formie linku podgląd aktywny jest przez 24 godziny, po tym czasie trzeba będzie wygenerować nowy.

Sucuri Security

Ta wtyczka, jak zapewne można odgadnąć – zajmuje się bezpieczeństwem naszej witryny. A dokładniej – monitoruje wszelkie ruchy dokonywane w CMS, usuwa spam i informuje o podejrzanych działaniach w formie mailowej. Idealna rzecz dla przezornych. Warto uruchomić alerty mailowe, to dzięki nim zdążyłem szybko zareagować na atak hakerski na mojego bloga pewnego piątkowego wieczoru robiąc zakupy w dyskoncie. Powiadomienie mailowe, szybka reakcja i niebezpieczeństwo zażegnane.

Yoast SEO

Jedna z najważniejszych wtyczek WordPress, pomoże niemal każdemu blogerowi. Optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek internetowych może być znaczącym źródłem ruchu na Twoim blogu, ale do tego trzeba mieć znajomość podstaw SEO, albo właśnie tę wtyczkę, która takich podstaw może Cię nauczyć. A do tego przeprowadzi audyt Twoich tekstów pod kątem właśnie SEO. Nie znam wielu blogerów, którzy z tej wtyczki nie korzystają.

W3 Total Cache

Wtyczka, która na pierwszy rzut oka nie robi za wiele, ale ma niebagatelne znaczenie dla każdego bloga. Optymalizuje wiele technicznych aspektów, obniża czas ładowania strony, wspiera działania SEO. Wszystko po to, by doświadczenie użytkownika obcowania z Twoim blogiem było jak najlepsze.

GDPR Cookie Consent

RODO jest z nami już ponad dwóch lat i wiele pozmieniało w użytkowaniu Internetu. Może i te wszystkie okienka bywają czasem irytujące, lecz z punktu widzenia właścicieli witryn internetowych są po prostu konieczne. W opracowaniu odpowiednich komunikatów o zbieraniu danych użytkowników, okienek do akceptacji zasad pomóc może właśnie ta wtyczka. Wszystkie te komunikaty można dowolnie konfigurować wizualnie, a także funkcjonalnie, by nie tylko jak najlepiej wpasowały się w wygląd Twojego bloga, ale także by nie irytowały użytkowników.

Z takim zestawem wtyczek na swoim blogu jesteś gotowy na podbój Internetu! Masz pewność, że pozyskasz nowych czytelników i zapewnisz im komfortowe warunki do dyskusji pod artykułami i zabezpieczysz przed spamem. Także Ty, jako właściciel witryny, możesz czuć się bezpiecznie.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wp-strony
wp-strony
3 lat temu
Ocena :
     

No ciekawe wtyczki do wordpressa, ja bym jeszcze dorzucił od siebie wpDiscuz. Widzę, że nawet tu używacie, dobra „nakładka” na standardowe komentarze wordpress.