blog

Jak ustawić stronę jako główną WordPress?

Jak ustawić stronę jako główną WordPress?

Strona główna WordPress – dlaczego wyświetla archiwum bloga?

Nie wszyscy wiedzą, że WordPress początkowo został stworzony jako platforma umożliwiająca prowadzenie bloga. Dopiero po czasie rozbudowanie go o różne narzędzia i funkcje sprawiło, że można tam stworzyć również swój sklep internetowy oraz przeznaczyć go na inne swoje potrzeby. Właśnie z tego względu strona główna WordPress domyślnie wyświetla archiwum blogowe, aby pokazać użytkownikom zamieszone w witrynie wpisy. Bez obaw, możesz to zmienić i ustawić taką stronę startową, jaką chcesz! Sprawdź jakie to proste!

Stwórz nową stronę główną w WordPressie

Na początku zaprojektuj swoją stronę główną w WordPressie, wykorzystując dostępne szablony. Dokładnie przemyśl jej układ oraz treści, jakie się na niej pojawią. Pamiętaj, że od wyglądu tej witryny może zależeć, czy odwiedzający będzie chciał zapoznać się z Twoją ofertą. Dlatego strona startowa powinna być przejrzysta, czytelna i zachęcać do dalszego przeglądania. W zależności od tego, jakiej reakcji oczekujesz od użytkownika, który na nią wejdzie, możesz umieścić tam informacje o sobie, swoich produktach lub przekierować go do innych zakładek.

WordPress strona główna – edytuj istniejącą stronę

Masz już przygotowaną w WordPressie stronę główną, która spełnia Twoje cele biznesowe i chcesz, żeby to właśnie ona witała odwiedzających witrynę? Wystarczy wprowadzić kilka zmian w ustawieniach, aby wygląd strony startowej był dopasowany do Twoich potrzeb. Możesz to zrobić na dwa proste sposoby:

  1. Z poziomu „Ustawień czytania” – zaloguj się do panelu WordPress i przejdź do zakładki „Ustawienia czytania”. Następnie w sekcji „Strona główna wyświetla” zaznacz opcję „stronę stateczną”. Wybierz z rozwijanej listy stworzoną już stronę i kliknij „Zapisz zmiany”.
  2. Z poziomu ekranu personalizacji – w panelu WordPress przejdź do zakładki „Wygląd”, a następnie „Dostosuj”. Wyświetli się menu, z którego powinieneś wybrać „Ustawienia strony głównej”. Po zaznaczeniu opcji „Strona stateczna” kliknij przygotowaną wcześniej stronę i zapisz zmiany.

Ustawienia strony głównej w WordPress – szybko wprowadzisz niezbędne zmiany

WordPress jest intuicyjny w obsłudze i to zdecydowanie jego ogromna zaleta. Bez problemu wykonasz niezbędną konfigurację samemu. Każda z wyżej wymienionych opcji ustawienia strony głównej w WordPressie nie wymaga od Ciebie znajomości programowania. Nie musisz też korzystać z pomocy specjalisty IT, ponieważ cały proces jest naprawdę bardzo prosty i w szybki sposób zmienisz swoją stronę powitalną dla odwiedzających.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments