blog

Gdzie znajdę informacje o bazie MySQL w WordPress?

Gdzie znajdę informacje o bazie MySQL w WordPress?

Baza danych MySQL to kluczowy element działania CMS WordPress. To w niej, w formie tabel, przechowywana jest zawartość witryny. Treść postów, wpisów, ustawienia adresów URL oraz informacje o użytkownikach. Jeśli nie pamiętasz, z jakiej bazy danych MySQL korzysta WordPress i Twoja witryna internetowa, możesz to szybko sprawdzić w panelu administratora w sekcji Stan witryny. 

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to najpopularniejszy system CMS, system zarządzania treścią, który umożliwi Ci utworzenie witryn internetowych dowolnego typu. WordPress pozwala na szybkie uruchomienie bloga internetowego, strony firmowej, strony portfolio, serwisu z ogłoszeniami czy sklepu internetowego. Dzięki bibliotece wtyczek i szablonów możesz w dowolny sposób modyfikować stronę, jej wygląd i funkcjonalność, oraz wprowadzać nowe narzędzia, przydatne dla administratora i użytkownika. Do obsługi CMS zalecamy wydajną usługę Hosting WordPress, dedykowaną dla WordPress.

Stan witryny - informacje podstawowe

Informacje o stanie witryny w panelu WordPress dostarczając szeru ważnych dla administratora informacji o ustawieniach CMS oraz parametrach hostingu. 

Stan witryny, sekcja panelu WordPress, składa się z dwóch zestawów informacji: 

  • Status: dostarcza informacji o Twojej instalacji WordPress i jej poszczególnych elementach, które moga wymagać zmiany ustawień, np. brak aktywnego połączenia HTTPS,
  • Informacja: zawiera szczegółowe dane o konfiguracji WordPress, aktualizacjach, sugerowanych zmianach, a także o hostingu, na którym CMS jest utrzymywany, wersji PHP, parametrach bezpieczeństwa, ale też aktywnych i nieaktywnych wtyczkach, obsłudze mediów, itp..

Stan witryny to przydatne narzędzie, które pomoże Ci zaplanować zmiany na hostingu oraz zadbać o kondycję swojej witryny internetowej. 

Poszukiwanie informacji o używanej bazie danych MySQL w WordPress przyda się, np. gdy planujesz eksport bazy danych do pliku. 

Informacje o stanie witryny oraz bazie danych MySQL

  1. Zaloguj się do panelu WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Narzędzia > Stan witryny.

W sekcji Narzędzia > Stan witryny znajdziesz szczegółowe informacje nt. WordPress, Hostingu, parametrów bezpieczeństwa i zaleceń dot. konserwacji CMS

W tym miejscu m.in. możesz odczytać aktualnie używaną bazę danych WordPress:
  1. W zakładce Informacja wybierz Baza danych.
  2. W polu nazwa bazy danych i użytkownik bazy danych znajdziesz interesujące Ci informacje.

W sekcji Informacje wybierz Baza danych, aby uzyskać szczegółowe informacje o bazie MySQL z jakiej korzysta Twoja witryna WordPress

Ta informacja może być przydatna, jeśli chcesz edytować tabele bazy danych, np. wykonywać zbiorowe operacje, wykonać eksport bazy danych do pliku czy edytować w przyszłości ustawienia użytkowników, np. zmienić hasło użytkownika w bazie MySQL w WordPress.

Patryk Kozioł

Myślisz o własnym biznesie online?

Bez zobowiązań

Sprawdź także:

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments